Motoryzacja

Nagła awaria samochodu w rejonie Warszawy – co robić?

Na obszarze Warszawy i okolic można zauważyć wzmożony ruch samochodowy na drogach. Nic w tym dziwnego, ponieważ własne auta są niezwykle praktycznymi elementami wyposażenia pozwalającymi na bezproblemowe pokonywanie różnych tras. Oczywiście nawet najlepiej zadbane pojazdy mogą ulec nagłej awarii. W takiej sytuacji należy zachować zimną krew i wykonać kilka podstawowych czynności.

Samodzielne usunięcie usterki

W przypadku drobnych usterek, osoby posiadające pewne umiejętności i podstawowe narzędzia, mogą dokonać samodzielnej naprawy. Zwykle sprawa dotyczy drobnych problemów, takich jak na przykład wymiana żarówki albo koła. Poważniejsze awarie wymagają już interwencji specjalistów.

Postępowanie w przypadku awarii, której nie da się naprawić samodzielnie

Gdy dojdzie do awarii należy ocenić czy auto zostało całkowicie unieruchomione. Czasami możliwy jest samodzielny dojazd do stacjonarnego warsztatu oferującego naprawę samochodu (np. można używać hamulca ręcznego jako awaryjnego, w przypadku problemów z układem hamulcowym, itp.). W przeciwnym wypadku trzeba ustawić samochód tak, aby w jak najmniejszym stopniu przeszkadzał innym uczestnikom ruchu drogowego. Dobrym pomysłem jest na przykład zepchnięcie auta na parking. Po zabezpieczeniu i oznakowaniu miejsca awarii (trójkąt ostrzegawczy w odpowiedniej odległości za autem + światła awaryjne) należy wezwać kogoś z lawetą. Dobrym wyborem są usługi z zakresu pomocy drogowej i holowania. Takie firmy bez problemu odprowadzą auto do wskazanego warsztatu.

Profesjonalna pomoc fachowców

Oczywiście nie każdy zna warszawskie warsztaty samochodowe, reklamowane często hasłem mechanik Warszawa i ich oferty. Dobrze jest więc zapoznać się z bazą wizytówek takich firm, dostępną w serwisie FixMyCar. Taka wyszukiwarka warsztatów pozwala na znalezienie dobrych usługodawców nie tylko w Warszawie, ale również w innych zakątkach naszego kraju.