Motoryzacja

Używane auto bez tajemnic: historia pojazdu po numerze rejestracyjnym

Kupno samochodu z rynku wtórnego obarczone jest pewnym ryzykiem. Niestety, na rynku nie brakuje nieuczciwych sprzedawców, którzy chcą wzbogacić się kosztem kupującego. Nie musisz wierzyć zbywcy na słowo. Dzięki nowoczesnym narzędziom możesz wygodnie, bez wychodzenia z domu sprawdzić historię pojazdu po numerze rejestracyjnym. Jak to zrobić? Sprawdź!

Historia pojazdu po numerze rejestracyjnym: jak sprawdzić?

Historia pojazdu po numerze rejestracyjnym dostępna jest w sieci, a dokładniej – na stronie istoriapojazdu.gov.pl uruchomionej przez Ministerstwo Cyfryzacji. Od 2014 roku każdy internauta może bezpłatnie korzystać z danych zgromadzonych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Aby dowiedzieć się, czy interesujące Cię auto nie brało udziału w wypadku, wystarczy uzupełnić formularz na stronie o trzy dane: numer rejestracyjny samochodu, datę pierwszej rejestracji i numer VIN. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się w dowodzie rejestracyjnym. Dzięki internetowej bazie dowiesz się między innymi, kiedy pojazd był wyprodukowany, czy ma ważną polisę OC i badania techniczne, jaki jest stan jego licznika. Dokładne sprawdzenie historii uchroni Cię również przed kupnem skradzionego wozu.

Samochód sprowadzony z zagranicy

Niestety, w przypadku samochodów zarejestrowanych poza Polską prześledzenie historii nie jest możliwe. Najlepszym sposobem na poznanie stanu technicznego sprowadzonego auta jest odwiedzenie Autoryzowanej Stacji Obsługi. Warto mieć świadomość, że sprawdzanie rejestracji samochodu w ASO jest płatne. Dzięki usłudze uzyskasz wgląd do napraw wykonanych wyłącznie w autoryzowanych, oficjalnych punktach danego producenta.