Motoryzacja

Kompleksowa aplikacja telematyczna dla firm przewozowych

Aplikacje telematyczne potrafią odmienić oblicze zarządzania firmą przewozową o 180 stopni. Dzięki ich działaniu każda firma, a dokładnie jej kierownik może odetchnąć z ulgą. Aplikacje telematyczne przynoszą firmie sporo korzyści w postaci oszczędności czasu, pieniędzy czy poprawie bezpieczeństwa pojazdów i kierowców. Jedną z najciekawszych możliwości jest lokalizacja GPS pojazdów i śledzenie na mapie firmowych samochodów ciężarowych.

Lokalizacja GPS pojazdów ciężarowych na mapie świata

W branży przewozowej znajdują się różnorodne zlecenia, które obligują firmy przewozowe do dostarczania towaru w najróżniejsze zakątki świata. Wszystko odbywa się poprzez drogi krajowe i międzynarodowe, a kierowca często oddala się o wiele tysięcy kilometrów od firmowej bazy. W takiej sytuacji ciężko jest dokładnie kontrolować pracowników jednocześnie dbając o ich bezpieczeństwo. Niestety czasem zdarzają się sytuacje kradzieży pojazdów, które nie raz nie wróciły do swoich formalnych właścicielu. Aby temu zapobiec warto zainwestować w sprawne i trudne do wykrycia lokalizatory GPS.

Jedną z możliwości aplikacji telematycznych jest możliwość stałego monitorowania lokalizacji samochodu ciężarowego w postaci nawigatora GPS znajdującego się na mapie. W menu aplikacji dostępna jest przejrzysta mapa, na której znajdują się samochody ciężarowe rozłożone po całym świecie. Dzięki lokalizatorowi przedsiębiorca może w każdym momencie sprawdzić status swoich samochodów nie martwiąc się niepotrzebnie. Lokalizator GPS jest zbawienny w najgorszych sytuacjach wspomnianych w poprzedniej części wpisu. Nawet w przypadku kradzieży pojazdu ciężarowego dzięki lokalizatorowi możliwe jest skuteczne odbicie ciężarówki, która wróci do swojego właściciela.

Podsumowanie 

Aspekt bezpieczeństwa jest jednym z najważniejszych elementów w trakcie prowadzenia każdego biznesu. W przypadku branży TSL ograniczone zaufanie jest zazwyczaj najodpowiedniejszą metodą prowadzenia działalności. Wraz z systemem telematycznym i lokalizatorem GPS swoich ciężarówek wszystko jest łatwiejsze i bezpieczniejsze.