Dom i Wnętrze

Jak odmienić wygląd salonu w jeden dzień?

 

Remont to przeważnie mało przyjemne doświadczenie. Wszędobylski kurz, hałas, utrudniony dostęp do korzystania z kuchni czy łazienki. To między innymi dlatego większość Polaków decyduje się na generalny remont co 10 lat. Co 5 lat stawia się na odświeżenie mieszkania czy domu. Co zrobić, aby odmienić wnętrze, które się znudziło, nie wydając przy tym kroci?

Jak odmienić wygląd salonu w jeden weekend?

Nie trzeba wcale robić generalnego remontu, odświeżać ścian, aby nadać wnętrzu nowego charakteru. Chyba najłatwiej jest odmienić wnętrze salonu. To pomieszczenie, w którym zazwyczaj ma się najwięcej ozdób. Wystarczy zrobić małe przemeblowanie, dokupić nowe zasłony, pokrowce na kanapę, zawiesić na ścianie obraz czy też zainwestować w nowe doniczki.

Doskonałym pomysłem są również wszelkiego rodzaju naklejki na ścianę. Pozwalają one nie tylko ożywić wnętrze, dodać mu wyjątkowego charakteru, ale również niekiedy są niezastąpione, aby przykryć na przykład plamę na ścianie. Czasem zdarza się trwale pobrudzić czymś ścianę, mimo, że jest ona pomalowana na przykład plamoodporną farbą. Aby nie musieć sięgać po radykalne rozwiązania, jakim jest przemalowanie danej ściany, wystarczy zainwestować właśnie w naklejki ścienne.

Gdzie kupować naklejki ścienne?

Największy wybór naklejek ściennych znaleźć można, rzecz jasna, w Internecie. To tutaj funkcjonuje wiele sklepów, które trudzą się drukiem i sprzedażą owych mini dzieł sztuki. Zanim ktoś zdecyduje się wybrać konkretną naklejkę na ścianę, warto, aby poczytał opinie o danym sklepie.

Najważniejszą kwestią jest to, czy naklejki ścienne są drukowane w dobrej jakości. Co oznacza w tym przypadku dobra jakość? Przede wszystkim jest to kwestia nieścieralności nadruku oraz tego, aby nie blakł on pod wpływem promieni słonecznych, wpadających do pomieszczenia. Ważne jest również to, aby były one mocowane na naprawdę dobry i mocny klej. Wówczas ma się pewność, że żaden z rogów nie będzie nieestetycznie odstawał od ściany lub tego, że naklejka pewnego dnia nie opuści ściany bez naszej wiedzy.

Jak poprawnie naklejać naklejki na ścianę?

Jedną z ogromnych zalet inwestowania w naklejki na ścianę jest to, że nie są one trudne w obsłudze. Nie trzeba wcale mieć artystycznej duszy, ażeby ładnie przyozdobić nimi pokój. Wystarczy poruszać się według kilku istotnych punktów instrukcji aplikacji takich ozdób.

Najważniejszą kwestią jest to, żeby zaczynać przyklejać naklejkę od środka. Gdy już wybierze się miejsce do ozdobienia, należy zaznaczyć centralny punkt na ścianie i do niego dokleić środek naklejki, później ostrożnie wyrównując i gładząc brzegi, tak aby nie dostało się pod nie powietrze.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.szabloneria.pl/k134,pluszowe-naklejki-scienne.html.