Dom i Wnętrze

Osłona tarasowa nad naszymi głowami

 

Nowoczesny taras to dzisiaj nie tylko wyjątkowe meble ogrodowe, ale również funkcjonalne dodatki. Jednym z najchętniej wybieranych jest bez wątpienia osłona tarasowa. Jak jest ona skonstruowana? W jaki sposób osłona wpłynie na nasz komfort? Czy osłona tarasowa uchroni nas zarówno przed słońcem, jak i przed deszczem?

Czym jest osłona tarasowa?

Szukając sposobu na osłonienie tarasu przed słońcem najlepszą opcją jest dzisiaj osłona tarasowa – jest to nowoczesna pergola, która skonstruowana jest z myślą o wygodzie użytkowników. Pergole tego typu możemy wykorzystać zarówno na tarasach, jak i w ogrodach, jako konstrukcje wolnostojące. Jak projektowana jest osłona tarasowa?

Osłona tarasowa to konstrukcja wznoszona na elementach aluminiowych. Dzięki malowaniu proszkowemu elementy aluminiowe są zabezpieczone przed działaniem wilgoci, korozją, odkształcaniem. Modułowa konstrukcja sprawia, że wznoszenie takiej budowli nie sprawia żadnych problemów. Na szczycie pergoli znajduje się dach wykonany z aluminiowych lameli – lamele mogą obracać się wokół własnej osi, i to my decydujemy o ich ułożeniu. Dzięki możliwości regulacji decydujemy o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Lamele w pozycji zamkniętej pozwalają na uszczelnienie dachu i sprawienie, że staje się on wodoodporny.

Meble tarasowe pod pergolę

Meble tarasowe to kluczowy element wyposażenia tarasu czy ogrodu – wybór konkretnych mebli nie powinien być przypadkowy. W kolekcjach meblowych znajdziemy wygodne sofy narożne, leżanki ogrodowe, fotele wiszące w kształcie kokonów, fotele, krzesła, stoliki kawowe – jest w czym wybierać! Meble uzupełnijmy poduszkami, pledami, siedziskami. Na tarasie możemy również zaprojektować jadalnię, która stanie się ulubionym miejscem podawania posiłków w okresie wiosny i lata.