Dom i Wnętrze

Nowoczesne garnki i patelnie – sposób na wygodniejsze gotowanie

Codzienne gotowanie możemy unieść do rangi prawdziwej sztuki, o ile tylko poświęcimy nieco czasu na znalezienie dobrej jakości składników oraz odpowiednich przepisów. Za sukcesem kulinarnym przygotowanych dań stoją jednak też garnki – warto zadbać o to, aby w naszej kuchni móc korzystać z nowoczesnych garnków.

Stalowe garnki w kuchni

Wśród najchętniej wybieranych garnków do kuchni wymienia się komplety garnków stalowych. Stal nierdzewna 18/10 jest tworzywem wysoce odpornym na ścieranie, działanie wysokich temperatur czy tez korozje. Garnki wykonane ze stali nierdzewnej dostępne są w kompletach składających się z kilku lub kilkunastu elementów, co pozwala na dopasowanie kompletu do własnych potrzeb – mówią pracownicy sklepu gerlach.pl. Garnki stalowe posiadają wielowarstwowe dno, w których zastosowano wewnętrzny dysk. Zadaniem dysku jest szybsze i równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, co przekłada się na szybsze przygotowanie potraw. Dysk pozwoli więc również oszczędzić sporo energii. Nowoczesne garnki uzupełniono o liczne elementy pozwalające wygodniej gotować. To przede wszystkim wewnętrzne miarki do odmierzania płynów, jak i lejki czy cedzaki. Garnki posiadają dedykowane pokrywki ze szkła hartowanego. Niewielkie odpowietrzniki pozwolą na odparowanie nadmiaru wody.

Nowoczesne patelnie – smaż ulubione dania!

Czy wiesz, że smażone potrawy mogą być mniej kaloryczne? Współcześnie warto wykorzystywać w domowych kuchniach patelnie ceramiczne, dzięki którym możliwe stanie się smażenie na zmniejszonej ilości tłuszczu. To prosty sposób na podawanie ulubionych dań w mniej kalorycznej odsłonie. Dzięki powłokom ceramicznym i teflonowym możliwe jest także zminimalizowanie ryzyka przypalenia dań. Na patelniach tego typu warto przygotować ryby, mięsa, warzywne szaszłyki.