Dom i Wnętrze

Podkład Quick Step – na co zwrócić uwagę  

Dobrze skomponowany podkład Quick Step pod panele laminowane czy winylowe jest niezwykle ważny. Zapewnia on odporność na uszkodzenia paneli, ich łatwy montaż, ale również wiele funkcjonalnych dodatków, które usprawniają działanie paneli. Jak wygląda i co gwarantuje dobrej jakości podkład Quick Step?

 

Podkład Quick Step – charakterystyka i zasady montażu

 

Podkład jest jedną z najistotniejszych rzeczy podczas montowania funkcjonalnej podłogi. Zakupi się go w każdym sklepie z podobnymi artykułami. Poleca się od razu kupować podkład Quick Step wraz z panelami aby od razu móc rozpocząć ich montaż! Na początku poleca się możliwie jak najbardziej wyrównać podłogę, aby montaż paneli był ułatwiony. Następnie na wierzchnią warstwę podłoża rozwija się specjalny, wcześniej zakupiony podkład Quick Step. Ważne jest równe rozwinięcie podkładu (nie powinien mieć żadnych zagięć). Kolejnym krokiem jest połączenie pojedynczych linii podkładu za pomocą specjalnej taśmy aluminiowej gwarantującej synchroniczność i zwarcie podkładu. Jeżeli podkład jest gotowy można już rozpocząć układanie paneli!

 

Podkład Quick Step występuje w różnorodnych kompozycjach. Bardzo ciekawą opcją jest podkład pod panele laminowane typu wodoodpornego. Często chcąc nie chcąc podczas funkcjonowania w domu panele prędzej czy później się zabrudzą bądź coś wyleje się na ich powierzchnię. W takim wypadku w momencie zastosowania podkładu wodoodpornego nie trzeba martwić się o uszkodzenie żadnego z paneli. Wystarczy jedynie zmyć ich powierzchnię za pomocą mopa i znów cieszyć się pięknie wyglądającymi panelami. Innym przykładem są podkłady izolujące ciepło typu Heat bądź podkłady wyciszające typu Transit.

 

Podsumowanie

 

W dzisiejszych czasach panele podłogowe są jednymi z najczęściej występujących rodzajów wyposażenia podłogowego. Wiąże się z tym konieczność zakupu wysokiej jakości podkładu, który sprawi, że cała konstrukcja będzie zwarta, wytrzymała i funkcjonalna. Wybór podkładu Quick Step jest najlepszym możliwym rozwiązaniem, który polecany jest nie tylko przez profesjonalistów, ale również użytkowników!