Dom i Wnętrze

Jakie ciekawe meble tarasowe wybrać?

Zaprojektowanie wygodnego i funkcjonalnego tarasu jest dzisiaj proste. Mając do dyspozycji wiele interesujących kompletów meblowych, możemy wybrać zarówno zestawy wypoczynkowe, jak i kawowe czy jadalniane. Jakie ciekawe meble tarasowe sprawdzą się najlepiej w danej przestrzeni?

Ciekawe meble tarasowe z rattanu

Meble rattanowe wracają w wielkim stylu – są nie tylko wygodne, ale też zaprojektowane zgodnie z obowiązującymi trendami. Meble rattanowe wyplatane są ręcznie, co sprawia, że każdy egzemplarz ma unikatowy wygląd. Warto również wiedzieć, że te ciekawe meble tarasowe tworzone są z pnączy pochodzących z plantacji o zrównoważonym rozwoju. W praktyce oznacza to, że meble takie tworzone są z poszanowaniem środowiska naturalnego. Meble rattanowe świetnie sprawdzą się w aranżacjach loftowych i nowoczesnych.

Ciekawe meble tarasowe z naturalnym drewnem

Jedną z ciekawszych propozycji projektantów mebli ogrodowych są produkty zdobione naturalnym drewnem. Najczęściej są to eleganckie, długi stoły z blatami z drewna tekowego lub eukaliptusowego. Egzotyczne drewno prezentuje się wspaniale w otoczeniu zieleni i nadaje przestrzeni oryginalnej oprawy. Drewno w tego typu meblach jest odpowiednio zabezpieczane, ale konieczna jest także jego konserwacja wraz z kolejnymi latami użytkowania.

Kolekcje technorattanowe – ciekawe meble tarasowe

Nie ma popularniejszych mebli ogrodowych niż kolekcje technorattanowe. Są to ciekawe meble tarasowe, które pozwolą na zaaranżowanie przestrzeni w dowolny sposób. Atutem kolekcji technorattanowych jest bez wątpienia fakt, że kolekcje są bardzo rozbudowane. Znaleźć w nich można zarówno leżanki ogrodowy, sofy, fotele, jak i narożniki ogrodowe czy krzesła. Kolekcje uzupełniane są o donice technorattanowe oraz skrzynie ogrodowe.