Zdrowie i Uroda

Zabiegi modelowania sylwetki – prosta droga do idealnej sylwetki

Coraz więcej osób decyduje się na pomoc kosmetologii i medycyny estetycznej, aby osiągnąć wymarzone efekty modelowania sylwetki. Dla jednych jest to droga na skróty, dla innych realna pomoc w dążeniu do poprawienia kondycji ciała. Specjaliści podkreślają, że zabiegi modelowania sylwetki należy łączyć z aktywnością fizyczną i zdrową dietą. Takie postępowanie pozwala na osiągnięcie długotrwałych efektów.

Sposób na przyspieszenie efektów modelowania sylwetki

Modelowanie sylwetki w gabinecie kosmetologa przeznaczone jest dla osób, które osiągnęły już docelową masę ciała i potrzebują pomocy w bardziej precyzyjnym wyrzeźbieniu ciała. Nowoczesne technologie pozwalają na redukcję opornej tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz innych niedoskonałości. Przy pomocy zabiegów modelowania ciała można poprawić napięcie skóry, np. na brzuchu czy ramionach. Należy pamiętać jednak, że takie procedury wymagają najczęściej wykonania serii powtórzeń dla uzyskania optymalnych efektów – przypominają eksperci z Kliniki La Perla Kraków. Rezultaty nie są widoczne od razu, ale po około 3 miesiącach, ponieważ zabiegi te działają poprzez inicjowanie różnego rodzaju procesów w organizmie, umożliwiając naturalne modelowanie sylwetki.

Zabiegi modelowania sylwetki polecane przez ekspertów

Fala akustyczna

Fala akustyczna, nazywana też falą uderzeniową, to innowacyjna metoda redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. Technologia ta opiera swoje działanie na stymulacji procesów metabolicznych w organizmie. Fale akustyczne działają w zakresie 25-30 mm i poruszają się z prędkością od 5 do 20 m/s. Pod ich wpływem ściany komórek tłuszczowych stają się bardziej przepuszczalne, co umożliwia uwalnianie kwasów tłuszczowych i glicerolu. Produkty przemiany materii gromadzą się w przestrzeni międzykomórkowej, a następnie usuwane są z organizmu za pośrednictwem układu limfatycznego i krwionośnego. Aby ten proces przebiegał sprawnie, należy zadbać o regularne wykonywanie ćwiczeń, intensywne nawodnienie organizmu i niskotłuszczową dietę.

Stymulacja mięśni

Niektóre zabiegi modelowania sylwetki działają podobnie, jak aktywność fizyczna, skupiając się na stymulacji mięśni. W tym celu wykorzystuje się m.in. energię elektromagnetyczną. Przy pomocy tej technologii można wzmocnić i rozbudować mięśnie na wybranych obszarach ciała. Elektromagnetyczna stymulacja pozwala na wyrzeźbienie brzucha, wymodelowanie pośladków i wyszczuplenie sylwetki. Zabieg imituje działanie intensywnego treningu na siłowni, generując ponad 20 tysięcy skurczów. Efektem są: lifting i napięcie skóry, wzmocnienie mięśni, zwiększenie masy mięśniowej, redukcja tkanki tłuszczowej. Dla uzyskania optymalnych rezultatów zabieg wykonuje się w serii kilku lub kilkunastu powtórzeń.

Modelowanie ultradźwiękami

Ultradźwięki wykorzystywane są w kosmetologii i medycynie estetycznej na szeroką skalę. Znalazły również zastosowanie w nieinwazyjnym modelowaniu sylwetki. Wyjątkową skuteczność w napinaniu skóry i redukcji tkanki tłuszczowej wykazują skoncentrowane ultradźwięki o wysokiej częstotliwości (HIFU). Wysoka skuteczność tej technologii wynika z możliwości działania na różnych głębokościach (od 1,5 do 13 mm). Fale ultradźwiękowe rozgrzewają warstwy skóry, tkanki podskórnej i powięzi mięśniowej, czego efektem jest obkurczenie skóry oraz wyszczuplenie danego obszaru ciała. W wielu przypadkach wystarczy jeden zabieg dla uzyskania optymalnych efektów.

Jeśli szukasz zaufanej kliniki medycyny estetycznej, ta strona zawiera więcej informacji.