Zdrowie i Uroda

Czy przeszczep włosów jest drogi?

Problem postępującego łysienia może być kłopotliwy, a dla wielu osób negatywnie wpływać na ich pewność siebie oraz kontakt z innymi ludźmi. Im bardziej fryzura staje się przerzedzona, a ubytki trudniejsze do zamaskowania, tym trudniej jest przekonać się do swojej wizualnej prezencji i czuć się komfortowo w pracy, w gronie rodziny i przyjaciół. W takiej sytuacji istnieje możliwość wykonania przeszczepu włosów. W niektórych przypadkach możliwe jest zahamowanie łysienia, czy przywrócenie fryzurze odpowiedniej gęstości. Pojawia się jednak pytanie o koszty takiego zabiegu. Czy przeszczep włosów można uznać za drogi?

Co można powiedzieć o przeszczepie włosów?

Transplantacja włosów możliwa jest w sytuacji, gdy utrata owłosienia wiąże się z wypadkiem, urazem, napromieniowaniem lub poparzeniem skóry. Na omawiany zabieg medycyny estetycznej mogą również zdecydować się pacjenci, które chorują na łysienie androgenowe. Ponadto jest to procedura dedykowana osobom, które chciałyby poprawić swój wygląd i uzupełnić ubytki nie tylko na głowie, ale także w okolicy wąsów, brody, rzęs i brwi.

 

Przeprowadzenie tego zabiegu jest czasochłonne i należy do bardziej skomplikowanych procedur. W pierwszej kolejności istotne jest wykonanie wywiadu medycznego, stwierdzenie przyczyny łysienia oraz upewnienie się, że pacjent kwalifikuje się do przeszczepu. Jeśli nie ma przeciwwskazań, przechodzi on do następnego etapu, czyli ustalenia przebiegu zabiegu. Określa się również ilość graftów, jakie należy pobrać, aby uzyskać oczekiwane efekty wizualne. W zależności od potrzeb pobiera się od 1250 do nawet 3500 graftów. Lekarz musi każdorazowo do każdego graftu wykorzystać odpowiednie, specjalistyczne narzędzia, aby precyzyjnie wyjąć cebulkę i jej nie uszkodzić.

 

Przechowywanie cebulek wymaga stworzenia dla nich optymalnych warunków pod względem wilgoci i temperatury. Dzięki temu odsetek obumierających mieszków włosowych jest znacznie niższy i zwiększa się szansę na dużą ilość włosów, które przyjmą się po zabiegu.

 

Wprowadzenie graftów wymaga od lekarza zastosowania narzędzia, które wykonuje niewielkie nacięcia i ułatwia wsunięcie cebulki bez jej uszkodzenia. Jak wiadomo, jest to zabieg wymagający dużej precyzji, a zarazem delikatności. Jednocześnie jest bardzo czasochłonny, ponieważ wszystkie omawiane czynności są osobiście wykonywane przez lekarza. W zależności od konkretnego przypadku przeszczep może zająć od pięciu do nawet dziewięciu godzin.

Co wpływa na cenę przeszczepu włosów?

Jednym z pierwszych aspektów jest wspomniana liczba graftów, które należy pobrać, przechować, a następnie zaaplikować w wybrany obszar skóry. Istotne znaczenie ma także poziom zaawansowania metody. Obecnie stawia się na rozwiązania, które przynoszą jak najlepsze rezultaty i jednocześnie skracają czas rekonwalescencji oraz nie pozostawiają po sobie dużych blizn. Zaawansowanie technologiczne i sprzęt także wpływają na cenę zabiegu. Nie bez znaczenia jest również doświadczenie lekarza, który podejmuje się transplantacji.  Ponadto sama procedura wymaga wcześniejszej konsultacji lekarskiej, konsultacji pozabiegowej, przygotowania odpowiednich warunków higieniczno-sanitarnych do zabiegu i opieki okołozabiegowej.

Jakie są koszty zabiegu?

Zazwyczaj koszt przeprowadzenia zabiegu jest uzależniony od liczby graftów, jakie pobiera się od pacjenta. Cena za 1250 graftów to około 11 000 złotych, podczas gdy przy 3500 graftów pacjent zapłaci około 27 000 złotych. Im większa liczba pobranych cebulek, tym niższa cena zabiegu. Niekiedy istotne jest uwzględnienie dodatkowych kosztów, np. w momencie, gdy pacjent decyduje się na dodatkowe procedury, jak mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, podanie komórek macierzystych, czy radiofrekwencja. Są to zabiegi, które poprawiają mikrokrążenie, dodatkowo odżywiają skórę i przygotowują ją do przeszczepu.

 

Cena za zabieg, mimo iż może wydawać się kosztowna, wiąże się z solidnym przygotowaniem oraz postępowaniem zgodnie z obowiązującymi przepisami i wymogami sanitarnymi. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo procedury, zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, czy niepowodzenia przeszczepu. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o tej procedurze, możesz skonsultować się z lekarzem w Klinice Novoderm w Łodzi.