Ciekawe

Jakie są największe atrakcje w Alanyi?

Każdy z nas ma swoją wizję tego, czego pragnie podczas wakacyjnych podróży do Turcji. Wiele osób ma określony plan na to, jak chce spędzić wakacje. Wiedzą, czego chcą doświadczyć na wakacjach. Jakie mają oczekiwania odnośnie swojego zaplanowanego wypoczynku.  Nie wszyscy jednak mają tak samo. Niektórzy nie wiedzą, czego chcą i nie znają swoich oczekiwań odnośnie wypoczynku. Ale można zaryzykować stwierdzenie, że wszyscy lubiący wypoczynek w Turcji lubią wysokie temperatury, opalanie i ciepłe morze. Będąc na wakacjach w Alanyi można liczyć także na inne atrakcje. Takich atrakcji jest wbrew pozorom bardzo dużo.

Atrakcje turystyczne Alanyi

Faktem jest, że Alanya to najpopularniejszy kierunek turystyczny w Turcji. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale jest to prawda. Wszystko zostało tu zaprojektowane i przygotowane właśnie z myślą o turystach. Nie chodzi tu tylko o plaże i morze. Tutaj wszystko gotowe jest na przyjęcie turystów. Cała infrastruktura jest gotowa. Baseny, plaże, restauracje, sklepy, dyskoteki, lokalne biura podróży.  Oczywiście także infrastruktura hotelowa także jest na najwyższym poziomie. Jeżeli chodzi o atrakcje w Alanyi, to te, są najczęściej odwiedzane:

  • Zamek na wzgórzu Cale.
  • Port, który jest zabytkiem klasy światowej oraz znajdująca się w jego bezpośrednim pobliżu Czerwona Wieża.
  • Atrakcyjne wystawy w muzeach. W muzeum archeologicznym w Alanyi na pewno znajduje się niezwykle fascynująca i aktualna wystawa, którą odwiedzić podczas wakacji w Alanyi.
  • Organizowane co roku niezwykle ciekawe koncerty muzyczne.
  • Atrakcje kulinarne w wielu rozsianych po całej Alanyi knajpkach. Są tutaj luksusowe restauracje, ale także niewielkie bary, znane tylko miejscowym. Każdy dla siebie znajdzie jakieś interesujące miejsce, w którym znajdzie niesamowicie smaczne potrawy.

To tylko kilka z wielu atrakcji, jakie można znaleźć w Alanyi. Oczywiście nie jedyne. Będąc w Alanyi najlepiej najpierw wybrać się na zorganizowane zwiedzanie Alanyi, by później zwiedzić już ja na własną rękę. Do tego Alanya jest świetną bazą wypadową. Można się z niej wybrać się na wspaniałe wycieczki do Pamukkale lub Kapadocji. Można zdecydować się też na rejs statkiem, spływ rzeką lub jazdę quadami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. To sprawi, że wakacje będą niezapomniane.