Dom i Wnętrze

Nie tylko solidne parasole ogrodowe

Solidne parasole ogrodowe to dobra propozycja. Duża ilość osób korzysta z tego typu produktów na ogrodzie. Należy jednak wiedzieć, że do wyboru są również inne elementy, które z całą pewnością można wykorzystać, zapewniając sobie i innym ochronę przed promieniami UV.

Solidne parasole ogrodowe i altany

A może dobrym pomysłem byłyby altany? Tak, ich minusem jest to, że ich koszt postawienia jest duży. Dlatego też zdecydowana większość osób z góry skreśla je, decydując się na coś innego. Tylko, że nie warto podejmować decyzji pochopnie. Lepiej wszystko przemyśleć. Może i altana swoje kosztuje, ale jest zdecydowanie pewniejsza. Wykonana z drewna jest w stanie wytrzymać przez bardzo długi czas w nienaruszonym stanie i to ze względu na warunki atmosferyczne. Zasięg altany można wydłużyć, stawiając obok niej parasol ogrodowy, jeżeli będzie taka konieczność. Obydwa produkty można ze sobą, ze spokojem połączyć.

Pergola ogrodowa na świeżym powietrzu

Pergole ogrodowe mają nieco odmienną konstrukcję. Posiadają one zadaszenie ruchome, stałe lub częściowo ruchome. Wybór jest naprawdę ogromny. Tak, solidne parasole ogrodowe są dobre, ale na dłuższy czas to pergola jest czymś zdecydowanie pewniejszym. Nowoczesne pergole nie przypominają dawnych konstrukcji, które służyły tylko kwiatom. Obecnie to tak naprawdę zadaszenie, które służy nie tylko roślinom, ale także człowiekowi, zapewniając ochronę przed słońcem. Pergole można z czasem rozbudować, tworząc z nich zimowe ogrody, gdzie można zamontować nawet ogrzewanie.