Dom i Wnętrze

Bateria kuchenna – co należy wziąć pod uwagę przy wyborze?

Dobrze dobrana armatura deante jest ważnym elementem każdej kuchni. Bateria kuchenna powinna idealnie pasować do wystroju i być funkcjonalna. Która bateria kuchenna jest dla odpowiednia i na co zwracać uwagę przy wyborze?

Armatura deante — ważna bateria kuchenna

Dzięki zmywarkom zmywanie naczyń to w dużej mierze przeszłość. Mimo to zlew z odpowiednią baterią jest niezbędny w każdej kuchni. Ponadto istnieją inne rzeczy, które wymagają mycia pod bieżącą wodą, takie jak warzywa i owoce oraz przybory kuchenne, które nie nadają się do mycia w zmywarce lub są zbyt duże.

Bateria kuchenna dostarcza również wodę pitną. Ważne jest, aby armatura deante idealnie pasowała do kuchni i była funkcjonalna. Należy o to zadbać na etapie planowania nowej kuchni lub przebudowy.

Jakie funkcje pełnią nowoczesne baterie kuchenne?

Armatura deante spełni oczekiwania osób, które zarówno przywiązują wagę do estetyki, jak i do możliwości funkcjonalnych baterii kuchennej.

Nowoczesne baterie kuchenne oferują szereg funkcji, które znacznie zwiększają wygodę użytkowania, a tym samym radość z gotowania i pieczenia. Przykładowo na rynku dostępne są baterie kuchenne z szeroką, obrotową wylewką, która zapewnia dużo miejsca na czyszczenie nieporęcznych przyborów kuchennych, takich jak patelnie.

Szczególnie praktyczna jest armatura kuchenna z wysuwaną wylewką. To znacznie rozszerza pole działania. W ten sposób bez trudu można dotrzeć do każdego miejsca zlewozmywaka. W mgnieniu oka można wymyć nawet duże deski kuchenne czy garnki.

Idealna do kuchni jest bateria jednouchwytowa. Wybierając baterię kuchenną, można spotkać się również z pojęciami „bateria jednouchwytowa” lub „bateria dwuuchwytowa”. Jednouchwytowa bateria idealnie nadaje się do kuchni, ponieważ pozwala ustawić odpowiednią temperaturę i siłę strumienia wody za pomocą jednej ręki.

Wzornictwo

Jeśli chodzi o wzornictwo, życzenia klienta prawie nie mają granic. Niezależnie od tego, czy jest to kuchnia designerska, klasyczna czy wiejska, armatura deante to ogromny wybór stylów, kształtów i wzorów. Nowoczesne, purystyczne i ekstrawaganckie formy z długą, zakrzywioną wylewką, szerokim występem idealnie pasują np. do designerskiej kuchni. Jeśli ktoś woli styl retro, to bateria dwuuchwytowa będzie bardzo dobrym wyborem. Bateria kuchenna z okrągłą wylewką i wyraźnymi liniami to klasyka, a jednocześnie jest bardzo elegancka.

Armaturę deante do swojej kuchni należy wybierać wtedy, gdy jasno określimy styl, w jakim chcemy urządzić kuchnię.

Jaki materiał jest najlepszy na wyposażenie kuchni?

Stal nierdzewna to idealny materiał na baterie kuchenne. Jest niezwykle wytrzymała, łatwa w pielęgnacji, odporna na zarazki i trwała. Te pozytywne właściwości sprawiają, że stal nierdzewna jest numerem jeden wśród baterii kuchennych. Nawet chrom nie nadąża tutaj, ponieważ na tym materiale często pojawiają się odciski palców lub zacieki, co nie występuje w przypadku stali nierdzewnej.

Jeśli chodzi o wzornictwo, również stal nierdzewna może spełnić wszystkie wymagania. Bbateria kuchenna ze szczotkowanej stali nierdzewnej wygląda szczególnie elegancko. Okucie ze stali nierdzewnej można połączyć granitem lub ceramiką.

Więcej informacji znajdziesz na stronie armatura deante.