Zwrot podatku z Niemiec – jak otrzymać swoje pieniądze?

67
0
Share:

Odkąd Polska zasiliła szeregi krajów Unii Europejskiej, za zachodnią granicę corocznie wyjeżdżają tysiące Polaków poszukujących poza ojczyzną lepszego życia. Ze względu na wysokie zarobki, stosunkowo niewielką odległość od granic Polski i atrakcyjne świadczenia socjalne to właśnie Niemcy są jednym z najchętniej obieranych kierunków.  Każda osoba, która pracowała u zachodniego sąsiada, musi rozliczyć się z niemieckim urzędem skarbowym. Jak najlepiej to zrobić, kiedy już wróciliśmy do Polski? Sprawdź i przekonaj się, jakie to proste!

Profesjonalna pomoc

Dla wielu osób samodzielne poradzenie sobie z rozliczeniem podatku za pracę za granicą może być sporym utrudnieniem. Stres wywołany barierą językową i konieczność wizyt w niemieckich urzędach może skutecznie zniechęcić do walki o należne pieniądze. Odpowiedzią na potrzeby tysięcy Polaków pracujących poza granicami Polski są firmy specjalizujące się w międzynarodowym prawie podatkowym. Zlokalizowane na terenie kraju biura pośredniczą między urzędami za Odrą i polskimi podatnikami. Wykwalifikowani specjaliści pomogą Ci skompletować i wypełnić wszystkie dokumenty i bezstresowo przeprowadzą przez cały proces.

Informacje dla spóźnialskich

W ubiegłym roku rozliczeniowym zapomniałeś rozliczyć się z niemieckim fiskusem i obawiasz się, że przegapiłeś swoją szansę na otrzymanie zwrotu podatku z Niemiec? Mamy doskonałą wiadomość dla wszystkich osób, które nie złożyły wniosku w minionym roku: niemieckie przepisy umożliwiają rozliczenie podatku  do 4 lat wstecz. Ponadto, w niektórych przypadkach i przy spełnieniu określonych kryteriów, Finanzamt może rozliczyć podatnika nawet do 7 lat wstecz.

Share: