Zima na Podhalu

663
0
Share:

Zima coraz śmielej wkracza do Polski – świadczą o tym nie tym przymrozki, ale coraz większa pokrywa śnieżna w miejscowościach górskich. To dobry moment, aby zaplanować zimowy urlop czy chociaż weekend. Z pewnością odpoczynek w takich okolicznościach przyrody pozwoli skutecznie naładować nasze akumulatory i spędzić miło czas z bliskimi. Jakie miasto wybrać na bazę wypadową?
Zdecydowana większość Polaków szuka noclegów w Zakopanem – miasto to nazywane jest zimową stolicą Polski nie bez powodu. Nie brak tu olbrzymiego zaplecza hotelowego, ale również licznych atrakcji, zarówno dla osób aktywnych, jak i preferujących spokojne spędzanie czasu. Poza możliwością szusowania po zakopiańskich stokach, turyści mogą wybrać się koleją gondolową na szczyt Kasprowego Wierchu czy Gubałówki. W centrum miasta warto również wybrać się na spacer Krupówkami – znajdziemy tam wiele restauracji i karczm z muzyką na żywo.

Zamiast tłumów – Bukowina!

Jeśli nie przemawia do nas jednak urlop w tłumie innych turystów warto zastanowić się nad wypoczynkiem w Bukowinie Tatrzańskiej. To idealna miejscowość wypadowa dla tych, którzy szukają spokoju i ciszy, a jednocześnie pragną nadal czuć bliskość Tatr.
Poznaj jeden z atrakcyjniejszych pensjonatów w Bukowinie – willamajerczyk.com.

Share: