Zdrowie i piękno

706
0
Share:

Piękne i zdrowe zęby są marzeniem każdego z nas, ale niestety wydaje się ono być nieosiągalne. Na szczęście współczesna, dobrze wyposażona klinika stomatologiczna jest w stanie stać się dla nas potężnym partnerem w walce o odpowiedni wygląd naszego uśmiechu. Dentysta może bowiem nie tylko leczyć, ale także zadbać o jakość naszego uśmiechu pod względem czysto estetyczny,

Profilaktyka

Najważniejsze w dbaniu o zęby jest oczywiście to, by nie było w nich żadnej próchnicy. Zwalczanie jej i walka o ładne zęby to czynności, które stomatologiczna klinika wykonuje praktycznie równocześnie. Nie powinno to dziwić, ponieważ mechanizmy prowadzące do powstawania próchnicy to często te same mechanizmy, które prowadzą do rozwoju problemów estetycznych, Mowa tutaj przede wszystkim o płytce nazębnej i o kamieniu nazębnym.

Demineralizacja jest brzydka

Nie da się też ukryć, że zęby dotknięte procesem chorobowym stają się po prostu brzydkie. Najczęściej dochodzi do ich przebarwienia w części lub w całości. klinika stomatologiczna poznan jest w stanie poradzić sobie z tym przez wyleczenie zęba, co jednak zwykle oznacza konieczność usunięcia zmienionych chorobowo tkanek, ale współczesna technologia pozwala na zastąpienie ich poprzez idealne odpowiedniki.

Share: