http://tanie-meble.com.pl http://ogrodowepokrowce.pl/jak-przygotowac-meble-ogrodowe-na-zime/ http://absenting.com.pl

Zbuduj dom znacznie mniejszym kosztem!

1097
0
Share:

Budowa domu to olbrzymie przedsięwzięcie finansowe, w związku z którym zazwyczaj zaciągamy olbrzymi kredyt na kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Cena kredytu oraz odsetek wydaje się być jednak mało odstraszająca, gdyż firmy oferujące usługi budowy domów mają ręce pełne roboty! Czy decydując się na budowę domu możemy oszczędzić? Oczywiście – warto tylko pomyśleć o domach drewnianych całorocznych.

Co warto wiedzieć o domach drewnianych?

Moda na domy z drewna przybyła do nas ze Skandynawii oraz Kanady – w tych regionach drewno faktycznie stanowi jeden z podstawowych budulców domów. Oczywiście zanim przystąpi się do faktycznej budowy konieczne jest odpowiednie przygotowanie drewna. W latach 90 XX wieku w Polsce pojawiały się takie domy, jednak nieznajomość technologii budowy sprawiała, że często wymagały one poprawek, napraw. Współcześnie jest inaczej – firmy specjalizujące się w budowie tego rodzaju budynków posiadają wieloletnie doświadczenie zdobyte za granicą. Doskonale znają nie tylko główny budulec, ale i trudności konstrukcyjne. Dom stworzony przez nich to prawdziwy majstersztyk!

Niższa cena i krótszy czas budowy!

Wśród najważniejszych zalet domów drewnianych całorocznych jest koszt ich budowy – szacuje się, że jest on niższy od ceny klasycznego domu murowanego o ok. 30%. Na uwagę zasługuje także czas budowy – domy drewniane pod klucz są gotowe w ciągu 4-6 miesięcy, w przypadku domów w stanie durowym czas ten skraca się do 3-4 miesięcy (wykończenie takiego domu samodzielnie może zająć kolejne 3 miesiące). Tak szybki czas budowy możliwy jest dzięki minimalizowaniu elementów murowanych – w takich domach jedynie fundamenty są murowane. Dzięki zastosowaniu drewna jako głównego budulca możliwe jest także rozpoczęcie budowy w dowolnym momencie roku. To olbrzymia oszczędność czasu!
 

Share: