Zadbaj o swoje stopy latem!

972
0
Share:

Piękne i zadbane stopy są prawdziwą ozdobą odsłoniętych butów – po te ostatnie sięgamy coraz chętniej, gdyż temperatura za oknem coraz wyższa. Aby jednak móc chwalić się eleganckimi stopami koniecznie musimy zadbać o ich wygląd, szczególnie po zimie. Skóra stóp po okresie zimy jest przesuszona, zgrubiała, często też borykamy się z przebarwieniami czy odciskami. Od czego zacząć?

Złuszczanie, nawilżanie

Z pewnością pierwszym krokiem jest odpowiednie złuszczenie naskórka i odsłonięcie jego świeżej warstwy. Pomoże w tym sprzęt kosmetyczny oraz liczne przybory takie jak tarki, pumeksy. Jeśli naskórek jest mocno zgrubiały zasadne może okazać się zastosowanie kremów złuszczających – w ich składzie często znajduje się dodatek kwasów, które jeszcze skuteczniej zmiękczają naskórek i pozwalają na jego szybkie usunięcie.
Po zabiegu ścierania konieczne jest przystąpienie do nawilżania. Skóra stóp szczególnie narażona jest na przesuszanie – wszystko za sprawą źle dobranego obuwia, nienaturalnych materiałów, wysokich temperatur. Zastosowanie kremów z witaminami z pewnością odmieni wygląd naszych stóp.
Podczas pielęgnacji stóp nie zapominajmy paznokciach powinny być one krótko i estetycznie przycięte. Panie z pewnością zapragną pomalować je lakierami. To dobre rozwiązanie na letnie dni!

Share: