Wymiana okien – o czym powinniśmy pamiętać?

901
0
Share:

Powodów do wymiany okien może być wiele – przede wszystkim są to wszelkie uszkodzenia struktury okna, przez co chłodne powietrze wpada do wnętrza pomieszczenia. Okna wymieniane są również w przypadku ich wieku – jeśli robione były z desek drewnianych konieczna jest ich zamiana. Okna są wymieniane również w sytuacji, kiedy spółdzielnia oferuje ich dofinansowanie. Wiele osób chętnie korzysta z takich okazji. O czym pamiętać podczas wyboru konkretnych okien?

Zwracajmy uwagę na materiały!

Najważniejsze podczas kupowania okien są odpowiednie materiały. Dawniej okna tworzono wyłącznie z desek meblowych – miało to swoje zalety, gdyż takie okna nie były drogie. Niestety, źle zabezpieczone i niezakonserwowane deski szybko pękały i rozchodziły się, a chłodne powietrze wpadało do wnętrza. Problem był również z uszczelkami – tworzone ze zwykłej gumy szybko parciały i kruszyły się. Obecnie technologia jest zupełnie inna. Najczęściej w sklepach spotykane są okna drewnianoaluminiowe, jak również PCV. Każdy z tych materiałów jest odpowiednio zabezpieczony przed ścieraniem, wnikaniem, brudu, zarysowaniami. Współcześnie również uszczelki tworzone są inaczej – dzięki licznym domieszkom guma jest znacznie bardziej odporna na kruszenie, pękanie, lepiej uszczelnia okna i na długie lata zachowuje swoje właściwości.

Co z kwestiami bezpieczeństwa?

– Okna i szyby antywłamaniowe są coraz chętniej kupowane przez klientów – mówi jeden z administratorów witryny oknar-wroclaw.pl. Znaczącą podnoszą one kwestie bezpieczeństwa. Szczególnie teraz, kiedy podniosła się ilość włamań do mieszkań i domów prywatnych. Dzięki zastosowaniu okien z dodatkowymi ryglami możliwe jest skuteczne zmniejszenie ryzyka włamania. Okna takie posiadają również antywłamaniowe szyby.
 
 

Share: