https://yaymicro.pl/bezpieczenstwo-podczas-jazdy-konnej/ https://holard.net http://funniestfemale.com/nowoczesny-fotel-do-ogrodu-co-wybrac/

Wyjazd do pracy za granicę – jak się przygotować?

1832
0
Share:

Decydując się na emigrację zarobkową powinniśmy solidnie przygotować się do wyjazdu: przede wszystkim zamknąć wszelkie istotne sprawy w Polsce. Zanim wyjedziemy konieczne będzie także rozeznanie się w prawie podatkowym i pracowniczym kraju, do którego się udajemy. Pomimo tego, że większość krajów zachęcających zarobkowo dla Polaków jest w UE, prawo może nieznacznie różnić się od siebie.

Wizyta w biurze podatkowym

Dobrym rozwiązaniem przed wyjazdem jest wizyta w biurze podatkowym, specjalizującym się w podatkach za granicą. Takich biur jest obecnie wiele w Polsce – wynika to z olbrzymiego zainteresowania zarabiania właśnie poza granicami kraju. Decydując się na wyjazd do Niemiec powinniśmy uwzględnić nie tylko nasze obowiązki jako pracownika, ale i prawa. Jednym z nich jest Kindergeld – jest to zasiłek dla rodziców pracujących, a jego wysokość uzależniona jest od dochodów, ilości dzieci, czasu spędzonego na obczyźnie. Co bardzo istotne: taki zasiłek możemy odzyskać nawet po powrocie do Polski! Ważne jest jedynie przedłożenie konkretnych dokumentów. Zwrot podatku za pracę w Niemczech także będzie wymagał przedłożenia dokumentów do odpowiedniego urzędu. Bardzo ważne jest także zadbanie o nasze ubezpieczenie – w wielu przypadkach to pracodawca zajmuje się tym zagadnieniem, jeśli jednak pracujemy na umowach tymczasowych czy też sezonowych – musimy samodzielnie się ubezpieczyć. O zagadnienia związane z naszym bezpieczeństwem i zdrowiem możemy zapytać w biurach pośrednictwa pracy zagranicznej.

O jakich dokumentach nie możemy zapomnieć wyjeżdżając do pracy za granicą?

Z pewnością niezbędny będzie przynajmniej jeden dowód potwierdzający naszą tożsamość (ze zdjęciem) – może być to dowód osobisty, paszport czy też prawo jazdy. To ostatnie okaże się konieczne, kiedy zamierzamy prowadzić samochód za granicą. Upewnijmy się, czy w kraju, w którym zamierzamy zamieszkać nie ma obowiązku wyrobienia międzynarodowego prawa jazdy!

Share: