Wygodny fotel lub krzesło – dlaczego warto zwracać uwagę na ich budowę?

1270
0
Share:

Kupując nowe fotele biurowe do mieszkania czy krzesła do salonów musimy pamiętać, że ważny jest nie tylko ich wygląd, ale przede wszystkim budowa. To od niej zależy, czy mebel zapewni nam wygodę, komfort oraz zdrowie, a dodatkowo czy konstrukcja będzie odporna na uszkodzenia. Na jakie elementy powinniśmy zwracać baczniejszą uwagę?

Przede wszystkim: konstrukcja i profilowanie

Fotel czy krzesło powinny mieć stabilną konstrukcję, aby podczas siedzenia stelaż był odporny na uszkodzenia, odkształcanie, pękanie. Zazwyczaj producenci wybierają nowoczesne stopy lekkich metali, wzmocnionych domieszkami trwalszych materiałów. Dzięki temu stelaż jest jednocześnie odporny na uszkodzenia i lekki. Profilowanie najważniejsze jest w przypadku foteli biurowych, kiedy mebel jest wykorzystywany kilka godzin dziennie. Odpowiednie profilowanie oparcia pozwala na zapewnienie naszemu kręgosłupowi odpowiedniego podparcia, odpoczynek mięśniom okalającym kręgosłup. Profilowane oparcia są delikatnie wygięte w tył, dzięki czemu możemy przyjąć wygodniejszą pozycję. Wiele foteli biurowych posiada dodatkowe wypustki, których zadaniem jest delikatne masowanie pleców podczas pracy – to wygodna opcja dla osób, które faktycznie spędzają wiele czasu przy komputerze. Wiele interesujących foteli biurowych z profilowanymi plecami znajdziemy w sklepie www.krzesloteka.pl.

Możliwość regulacji

Fotele biurowe powinny dawać możliwość regulowania wysokości siedziska oraz odchylenia oparcia – jest to możliwe dzięki zamontowanym wajchom i siłowniczkom pneumatycznym. Prawidłowe ustawienie fotela okazuje się jednak nie być tak prostym zadaniem, na jakie wygląda. Wiele osób ma z tym problem! Siedzenie powinno być ustawione na takiej wysokości, aby można było podeprzeć się pełnymi stopami o podłoże.

Share: