Wybór rzecznika patentowego nie należy do zadań prostych – jak wybrać dobrze?

765
0
Share:

Wybór rzecznika patentowego nie jest łatwym zadaniem bo film jest wiele i wszystkie ukrywają swoje osiągnięcia. O ile nie mam nikogo poleconego (co też nie jest do końca najlepszym wyborem) nie możemy podjąć racjonalnej decyzji.

 

Jak zatem czytać oferty biur patentowych Aby przekonać się czym się zajmują jakie mają portfolio.

 

Pomijamy tutaj kwestie wieku działania firmy która zwykle sięga 20 lat a jeżeli jest prowadzona przez kilka pokoleń 40 lub 60. Jakie liczby są już nieautentyczne bo doświadczenie założyciel nie świadczy o umiejętnościach obecnych prowadzących. Możliwe że żerują o niej na wieloletniej marce.

Niemniej doświadczenie 20 letnie lub 10-letniej znacznie lepsze niż kilkuletnie. Zdarzają się oczywiście wyjątki gdy kilku młodych doświadczonych rzeczników założyć własną kancelarię patentową.

 

O stopniu zaawansowania dziedziny którą proszę wyszukaj w firmie świadczy oferta i merytoryczny opis podejścia do działania. Nie ukrywamy że aby zdobyć więcej informacji Trzeba skontaktować się ze wszystkimi zainteresowanymi kancelariami. Chociażby przeprowadzić z nimi wstępne rozmowy na temat tego jak będzie przebiegać współpraca. To daje już nam ogląd sytuacji na podstawie której możemy wybrać komu zlecić ochrony własności intelektualnej.

Warto podkreślić, że bardziej zaawansowane konsultacje kosztują i tutaj kancelaria może wystawić rachunek za badania.

 

Drugiej strony Jeżeli nie dysponujecie dużą ilością czasu warto przejrzeć portfolio zagadnień którymi kancelaria się zajmuje.

Jednym z nich jest kancelaria Traset

Która wśród swoich osiągnięć do pracy dla podmiotów granicznych i międzynarodowych, w tym wielkich koncernów a także firm lokalnych.

Share: