http://memoriasdovicedo.org/technorattanowe-fotele-na-taras/ http://merikotka.com/w-poszukiwaniu-idealnych-garnkow-kuchennych/ https://przyjazne-wnetrza.pl

Wanny asymetryczne – podstawowe informacje

606
0
Share:

Wanny asymetryczne cieszą się obecnie coraz większą popularnością. Z jakiego powodu? Co to w ogóle są za wanny? Kiedy można je zastosować? Na te wszystkie pytania odpowiemy poniżej…

Czym są wanny asymetryczne?

Na początek warto powiedzieć, co to są w ogóle te wanny. Otóż jak sama nazwa wskazuje, wanny te nie posiadają ściśle określonego kształtu, czyli nie są prostokątne, kwadratowe ani nawet owalne. Generalnie rzecz ujmując są… no właśnie asymetryczne.

Wanny takie często za to charakteryzują się wieloma bardzo ciekawymi właściwościami. Otóż przede wszystkim wiele z nich posiada różne schodki czy półeczki, które znakomicie sprawdzają się w przypadku korzystania z nich przez osoby starsze czy dzieci. Ponadto takie wanny nieraz są głębsze, co stanowi doskonałą zaletę szczególnie dla bardziej puszystych osób.

Zalety wanien asymetrycznych

Właśnie przejdźmy do tego, jakie zalety posiadają takie wanny. Otóż oczywiście umożliwiają one praktyczne rozplanowanie małych przestrzeni. Dzisiaj naprawdę wiele jest takich łazienek, które niestety nie dysponują za dużą przestrzenią albo też są dość trudne w aranżacji. Tu właśnie z pomocą przychodzą wanny asymetryczne, które da się praktycznie w dowolny sposób zaaranżować.

Kolejną zaletą takich wanien jest ich niebanalny design. Ciekawe owale, cięcia, różnokształtne krawędzie sprawiają, że możemy zaaranżować naprawdę oryginalnie i w różnych stylach nasze małe łazienki. Oczywiście zaletą jest także podana wcześniej obecność schodków, półeczek czy głębokość wanny.

Wybór wanien asymetrycznych

Na koniec warto jeszcze krótko opisać, w jaki sposób najlepiej wybrać takie wanny różnokształtne. Otóż przede wszystkim należy tu kierować się jak zawsze jakością. Wysokiej klasy akryl użyty do produkcji dobrej wanny asymetrycznej nie tylko zadecyduje o jej wytrzymałości, ale także o elegancji oraz o wygodzie pielęgnacji.

Następnie warto poruszyć zagadnienie doboru wanny o różnym kształcie do stylu aranżacji łazienki. Otóż pamiętać trzeba przede wszystkim, że te wanny samym swoim kształtem mogą już budować pewną atmosferę. Przykładowo wanny stylizowane na dawniejsze, o kształcie owalu mogą stanowić mocny akcent retro a z kolei wanny o kształcie wielokątów z każdą ścianą pod innym kątem będą nawiązywać do modernizmu. Co więcej jednak wanny te charakteryzują się wykorzystaniem różnych barw, co daje nam nowe możliwości dekoracyjne.

Podsumowując – jest to naprawdę ciekawy typ wanien, w który wrti zainwestować szczególnie jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami małych łazienek..

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.

Share: