W jaki sposób wykonać idealny manicure?

724
0
Share:

Z pewnością każda kobieta marzy o doskonałym manicure. Zdecydowanie idealny efekt możemy osiągnąć decydując się na wizytę u kosmetyczki. Jednak co powinnyśmy zrobić, jeżeli nie mamy na to zbyt wiele czasu lub też wszystkie terminy są zajęte, a szykujemy się do wielkiego wyjścia?

Odpowiednie nawilżanie kluczem do sukcesu

Decydując się na wykonanie manicure we własnym zakresie powinnyśmy pamiętać przede wszystkim o odpowiednim nawilżeniu naszych dłoni.
Jest to bardzo istotne, ponieważ bez tego możemy nie uzyskać pożądanego efektu. W przypadku gdy nasze skórki nie będą idealnie obcięte, a przy tym pozostaną suche może zdarzyć się, iż manicure nie będzie wyglądał tak efektownie.

Zakup dobrych produktów

Również bardzo istotny jest zakup odpowiednich produktów do manicure. Jest to bardzo ważne, aby kupić przede wszystkim lakiery najwyższej jakości.
Dzięki temu będą one dłużej utrzymywały się na naszych paznokciach. Możemy je kupić nawet w salonie kosmetycznym. Adresy salonów możemy znaleźć w wyszukiwarce internetowej wpisując hasło przykładowo „manicure pedicure Warszawa” lub „manicure pedicure w Warszawie”.

Dobre pokrycie szansą na sukces

Jednym z największych błędów, jakie popełniają kobiety podczas wykonywania samodzielnie manicure jest niestosowanie bazy pod lakier oraz na lakier.
Stosując odpowiednią bazę pod lakier możemy wygładzić wszelkie nierówności, jakie znajdują się na naszej płytce paznokciowej. Z kolei baza na lakier często przyspiesza jego wysychanie oraz go utwardza.
Często zdarza się, iż wiele kobiet decyduje się na wykonanie manicure w zaciszu domowym. Zazwyczaj są to Panie, które na co dzień nie mają czasu udać się do kosmetyczki. Zatem jeżeli wykonujemy tego typu rzeczy w domu, warto kupić naprawdę dobrej jakości produkty. Jednak jeśli nie chcemy w nie inwestować ponieważ wiemy, że i tak ich nie zużyjemy, powinnyśmy znaleźć dobrą kosmetyczkę. W tym celu możemy posłużyć się wyszukiwarką internetową i wpisać przykładowo „manicure pedicure Warszawa” lub „manicure pedicure w Warszawie”.
Tekst powstał we współpracy z Instytutem zdrowia i urody Medica SPA

Share: