Urządzaj niewielkie mieszkanie pomysłowo!

545
0
Share:

Urządzenie niewielkiego mieszkania to nie lada wyzwanie – każdy z nas pragnie, aby lokum było funkcjonalne i przytulne. Warto wyjść poza utarte schematy meblowania i aranżowania mieszkań i przekonać się, co do zaoferowania mają nam producenci mebli, designerzy i oczywiście dekoratorzy wnętrz. Jakie pomysły sprawdzą się najlepiej w niewielkich wnętrzach?

Rolety w oknach – pozwól sobie na więcej światła!

Problemem małych pomieszczeń jest oczywiście brak dostatecznej ilości światła. Najczęściej popełnianym błędem bez wątpienia jest zasłanianie okien ciężkimi firanami czy kotarami. Zamiast tego dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z lekkich, półprzepuszczalnych światło rolet – znajdziemy je w każdym sklepie budowlanym, jak i w sklepach związanych ze stolarką okienną. Rolety pozwolą na maksymalną ilość światła w pomieszczeniu, a ich połowiczne zasunięcie – na ochronę przed słońcem świecącym bezpośrednio w monitor czy w ekran telewizora.
Oczywiście po zmroku niezbędne będą lampy – postawmy na kilka źródeł światła, unikajmy kloszy czy żarówek o ciepłej barwie.
Pragnąc zyskać nieco przestrzeni pomyślmy o jasnych kolorach ścian – będą one dodatkowo odbijać światło i optycznie powiększą pomieszczenie.

Co z meblami?

Niewielkie salony czy sypialnie powinniśmy urządzać z głową – inspiracji możemy szukać w katalogach wnętrzarskich czy w sieci. Kiedy jednak przyjdzie do kupowania łóżka czy zestawu wypoczynkowego powinniśmy postawić przede wszystkim na funkcjonalność.
W przypadku pokoju dziennego świetnym pomysłem jest postawienie na prostą, skandynawską sofę oraz wygodny, obszerny fotel z wysokim zagłówkiem – obecnie to najmodniejsze rozwiązanie.
Szukasz idealnych rozwiązań dla swojego mieszkania czy domu? Skorzystaj z usług profesjonalistów – projektowane wnętrz Kraków.

Share: