https://wingate.biz/wyjazd-do-pracy-do-niemiec-o-czym-pamietac/ https://holard.net/jaki-zestaw-garnkow-wybrac-do-swojej-kuchni/ http://merikotka.com/w-poszukiwaniu-idealnych-garnkow-kuchennych/

Tworzenie własnej strony www – jakich błędów unikać?

559
0
Share:

Strona internetowa, niezależnie od tego czy własna czy firmowa, to nasza wizytówka. Niejednokrotnie to poprzez nią potencjalny klient spotyka się z naszą marką. Dlatego tak ważne jest, by witryna była odpowiednio zaprojektowana, przydatna, sprawnie zarządzana oraz odznaczała się treścią wysokiej jakości. Oczywiście tworzenie stron www, które będą spełniały te kryteria nie jest łatwe, dlatego warto wiedzieć jakich błędów unikać przy ich tworzeniu.

Nieprzemyślany design

Tworzenie stron www wymaga od nas zwyczajnie przemyślenia jej koncepcji. Strona internetowa powinna być spójna, jeśli chodzi o design, czyli przede wszystkim nie razić w oczy i być zaadresowana do konkretnej grupy odbiorców.Nie popełniajcie więc błędu takiego jak wrzucanie na stronę www wszelkich możliwych efektów i mnóstwa elementów interaktywnych, bo użytkownik strony zginie w ich gąszczu. Nie stosujcie też miliona niepotrzebnych ozdobników, jeśli wiecie, że to merytoryczna treść najbardziej interesuje czytelnika. Przemyślcie swój pomysł na witrynę.

Nieczytelny układ strony

Tym, co rzuca się w oczy, oprócz ogólnego designu strony, jest jej układ. Kompozycja musi być po prostu przejrzysta i czytelna dla odbiorcy, bo odwiedzający najczęściej szuka konkretnej treści. Miejcie więc umiar przy tworzeniu własnej witryny – nie mieszajcie nadmiernie stylów czcionki, nie szastajcie kolorami. Jeśli wprowadzacie na stronę zbyt duży miszmasz powoduje to zbyt dużą dezorientację dla czytelnika i problem ze znalezieniem informacji. A stąd już krótka droga do zniechęcenia i opuszczenia naszej witryny.

Nadmiar informacji

Jedną z gorszych rzeczy, które można zrobić tworząc stronę www jest umieszczenie na niej zbyt wielu informacji. Jak było wspomniane, odbiorca zazwyczaj szuka konkretów, dlatego treść zamieszczona na stronie powinna być przejrzysta. Należy zadbać o wyróżnienia, czytelne nagłówki, a samą treść warto podzielić w bloki.W przeciwnym wypadku natłok treści, w dodatku niezorganizowanej, zwyczajnie zniechęca odbiorcę i utrudnia odnalezienie potrzebnych informacji. Nie wpływa to na pewno dobrze na wizerunek marki.

Brak aktualizacji

Skoro na stronie internetowej mamy już treści warto zadbać o ich aktualność i zarządzanie nimi. Umówmy się, tworzenie stron www nie kończy się wraz z ich uruchomieniem, stronami trzeba później zarządzać i w razie potrzeby modernizować je.Jeśli nie dbacie o aktualność strony Wasi obecni albo przyszli klienci mogą pomyśleć, że Wasz biznes już dawno nie funkcjonuje, a chyba nie temu miała służyć witryna internetowa.
Artykuł powstał we współpracy z agencją interaktywną Iguana Studio

Share: