Trendy w budownictwie

581
0
Share:

Postęp technologiczny z roku na rok nabiera coraz większego rozpędu. Innowacyjne rozwiązania widoczne są w niemal każdym obszarze rzeczywistości, co przekłada się na jakość i standard życia. Budownictwo nie jest tutaj wyjątkiem. Coraz to nowsze usprawnienia i rozwiązania techniczne powodują, że mieszka nam się wygodniej, oszczędniej i bardziej ekologicznie. Jakie trendy obowiązują w budownictwie XXI wieku? Sprawdź!

Design

Tym, co najbardziej rzuca się w oczy jest nowoczesny wygląd nowych budynków. W najnowszych projektach próżno szukać spadzistych dachów i wyszukanych, dekoracyjnych kształtów. Ma być przede wszystkim prosto i minimalistycznie!  Coraz więcej osób rezygnuje z piętrowych budowli na rzecz jednopoziomowego domu o dużej powierzchni. Proste bryły, ostre kąty i duży udział naturalnych materiałów nadają domom prawdziwie designerską formę. Budynki mieszkalne stają się coraz bardziej otwarte – nie zamykamy się już za grubymi murami i zasłaniamy nieprzepuszczalnymi kotarami. Zamiast tego wpuszczamy do wnętrz maksymalnie dużo światła, instalujemy okna panoramiczne, które sprawiają, że salon niemal stapia się z ogrodem w jedną całość. Mimo wzorniczych dążeń do niemal sterylnej czystości i prostoty, chcemy  żyć bardziej ekologicznie i być bliżej natury.

Ekologia

W społeczeństwie rozbudza się coraz większa potrzeba i świadomość ekologii. Znane i powszechnie stosowane za granicą rozwiązania budownictwa pasywnego wreszcie na dobre przeniknęły na nasz rodzimy rynek. Na polskich podwórkach powstaje coraz więcej nowoczesnych domów wzniesionych w oparciu o standardy pasywne. Energooszczędne i ekologiczne domy przyszłości to nie tylko przysługa oddana przyrodzie, ale również ulga dla portfela. Nadrzędne znaczenie w całym systemie pasywnym mają okna pasywne o bardzo niskim współczynniku przepuszczalności. Na stronie renomowanego producenta innowacyjnych okien w technologii pasywnej  okna-internorm.pl poznasz więcej szczegółów, jakie wyposażenie wybrać z korzyścią dla siebie i środowiska.
 
 
 
 

Share: