Tanie mieszkania w okolicy Wrocławia

504
0
Share:

Ceny nieruchomości mieszkalnych we Wrocławiu należą do jednych z najwyższych w całym kraju. Ceny za metr kwadratowy sięgają nawet 7-8 tysięcy złotych. Nic dziwnego, że osoby pracujące w stolicy Dolnego Śląska coraz częściej rozważają zakup mieszkania w niedalekiej odległości od miasta.

Trzebnica

Trzebnica leży w odległości około 40 km od Wrocławia, co sprawia, że codzienne dojeżdżanie do pracy nie stanowi większego problemu. Dotyczy to zarówno osób zmotoryzowanych, jak i nieposiadających samochodu – pomiędzy Wrocławiem a Trzebicą każdego dnia kursują liczne pociągi i autobusy.
Mieszkania na sprzedaż w Trzebnicy są prawie o połowę tańsze niż we Wrocławiu. W dużej mierze jest to związane z tym, iż w Trzebnicy mniej rozwinięty jest rynek najmu nieruchomości. Wrocław jest miastem studenckim, natomiast Trzebnica – nie.

Oleśnica

Ciekawe oferty mieszkań na sprzedaż można znaleźć również w Oleśnicy. Tamtejsze nieruchomości mieszkalne są sprzedawane za ceny podobne jak w Trzebnicy. Oleśnica jest również położona równie blisko granicy stolicy Dolnego Śląska.
W Oleśnicy poszukujący ofert mieszkań na sprzedaż mogą wybierać spośród wielu lokali o powierzchni 50-60 metrów kwadratowych, które cechują się wysokim standardem wykończenia. Są one doskonałym wyborem dla osób wymagających, pragnących mieszkać w nowo powstałych nieruchomościach.

Radwanice i Smolec

Radwanice leżące tuż za wschodnią granicą Wrocławia są miejscowością, w której deweloperzy chętnie decydują się na inwestycje. Powstają tam kameralne osiedla, w których ceny mieszkań na sprzedaż są nieco niższe niż we Wrocławiu. Przeciętnie koszt zakupu 1 metra kwadratowego nieruchomości mieszkalnej waha się tam w granicach 5000 tysięcy złotych, podczas gdy w dolnośląskiej stolicy jest wyższy o około 1-2 tys. złotych.
Mieszkania na sprzedaż w miejscowości leżącej równie blisko granic miasta można zaleźć również w Smolcu. Tamtejsze inwestycje obejmują mieszkania o wielkości od 30 do nawet 70 metrów kwadratowych. Budowane w Smolcu mieszkania na sprzedaż posiadają ekologiczne ogrzewanie gazowe, które cechuje się niskimi kosztami eksploatacyjnymi – są dzięki temu doskonałym wyborem dla osób poszukujących niedrogiego mieszkania tuż za granicą Wrocławia.
Artykuł powstał we współpracy z firmą Modernbud

Share: