http://cuncambias.org/wybieramy-nowoczesne-lampy-ogrodowe/ http://kerganos.com/w-poszukiwaniu-nowych-form-reklamy-i-promocji/ http://susiemakessupper.com

Szybki transport lotniczy

484
0
Share:

Dla wielu przedsiębiorstw to właśnie czas doręczenia jest priorytetem. W efekcie wybierają oni takie środki transportu, które gwarantują terminowe doręczanie niemalże w każdy rejon świata. Z roku na rok coraz większym zaufaniem klientów cieszy się więc spedycja lotnicza, która pozwala dostarczać zarówno koperty z dokumentami, paczki, jak i większe przesyłki. Poza samym transportem samolotem specjaliści oferują także usługi dodatkowe, spośród których najważniejszą stają się doręczenia od drzwi do drzwi. Spedytorzy załatwiają również wszelkie formalności podatkowo-celne.

Co to jest spedycja lotnicza?

Z założenia fracht lotniczy to przede wszystkim usługa przewiezienia ładunku od nadawcy do odbiorcy z wykorzystaniem specjalnych samolotów. Poza tym że spedytorzy korzystają oczywiście z terminali, to również w ramach usług multimodalnych organizują transport od producenta oraz do odbiorcy z wykorzystaniem kolei lub samochodów. Dzięki temu są w stanie zagwarantować szybkie i szyte na miarę usługi. Warto przy tym pamiętać, że spedycja lotnicza ma również swoje ograniczenia, które wynikają z ładowności samolotów. Specjaliści określają więc maksymalne wymiary i wagę przesyłki. Na terenie Europy wysokość nie może przekroczyć 75 centymetrów, na trasach transatlantyckich 160 cm, zaś w samolotach transportowych Cargo 220 cm. By obliczyć wagę przesyłki, należy zastosować przelicznik objętości 1 m³ = 167 kg. To właśnie te aspekty bierze się pod uwagę w momencie wyceny przesyłki lotniczej.

Zalety transportu lotniczego

Fracht lotniczy należy do najdroższych sposobów transportowania towarów, choć praktyka pokazuje, że przy mniejszych przesyłkach różnice w porównaniu z przewozami drogowymi czy morskimi nie są bardzo duże. Z drugiej strony to opcja, która jest najszybsza. Na przykład spedycja lotnicza Cargo może być realizowana z terminala do terminala lub w systemie door-to-door. W wielu wariantach łączy się również fracht morski z lotniczym, co sprawdza się szczególnie w obrębie short sea. Dzięki takiemu połączeniu zyskuje się korzystne ceny oraz szybką realizację zlecenia. Oczywiście konkretne rozwiązania dobierane są do specyfiki ładunku oraz do potrzeb nadawcy i odbiorcy.

Usługi dodatkowe spedycji lotniczej

Poza transportem spedycja lotnicza obejmuje również szereg innych usług takich jak na przykład przewóz przesyłek na terminal i z lotniska do odbiorcy, oclenie ładunku, a także magazynowanie oraz składowanie, o ile oczywiście zachodzi taka potrzeba. W wielu wariantach fracht to również obsługa Agencji Celnej, a spedytor zajmuje się załatwianiem wszystkich koniecznych formalności oraz całą logistyką związaną z naszym zleceniem. W zakres usług wchodzić będzie również rozładunek, załadunek czy rozładunek. To o tyle istotne, że spedytorzy coraz częściej sięgają po usługi multimodalne jako te, które najbardziej odpowiadają na potrzeby klientów, a także pozwalają uzyskać najlepsze efekty przy jak najmniejszym nakładzie kosztów. Sprawdź, które warianty będą najlepsze dla was.

Share: