apartamenty w Szczawnicy torby reklamowe

Systemy Symfonia – prostota systemu modułowego

498
0
Share:

Systemy Symfonia są najbardziej znanymi systemami, z jakich korzystają polskie przedsiębiorstwa. System oparty na modułach dedykowanych do obsługi różnych procesów w przedsiębiorstwie można bardzo łatwo dostosować do potrzeb firmy, wybierając jedynie najpotrzebniejsze moduły. Symfonia ERP ma jeszcze jedną przewagę nad podobnymi systemami: jest nieustannie aktualizowana, zatem korzystający z niej przedsiębiorcy mają pewność, że wszystkie dokumenty i rozwiązania w niej stosowane są zgodne z obowiązującym w Polsce prawem.

System księgowy Symfonia

Najpopularniejszym modułem w systemie Symfonia jest moduł Finanse i Księgowość, z którego korzystają zarówno przedsiębiorstwa wielobranżowe, jak i biura rachunkowe. Moduł umożliwia dokonywanie zapisów księgowych, przy jednoczesnej możliwości zautomatyzowania niektórych procesów finansowych, jak np. obsługa płatności grupowych. Moduł współpracuje z innymi modułami, w tym również z modułami do zarządzania produkcją czy z modułem Handel, przeznaczonym do rozliczania sprzedaży oraz do analizowania opłacalności procesów sprzedażowych. Dodatkowe moduły, w tym Contact Manager, pomagają w analizowaniu relacji z klientami i kontrahentami, zaś Analityk Sprzedaży pozwala na generowanie różnego rodzaju raportów i analiz, które pomagają w realnej ocenie finansowego powodzenia poszczególnych przedsięwzięć realizowanych w firmie.

System księgowy Symfonia

Symfonia ERP http://www.tradiss.pl/system-sage-symfonia-erp/ to system oparty na licznych modułach, które ze sobą współpracują i wymieniają dane. Najważniejszym modułem, jaki wchodzi w skład systemu Symfonia oprócz modułu Finanse i Księgowość, jest moduł Kadry i Płace, który pozwala na prowadzenie rozliczeń płacowych względem wszystkich pracowników. Moduł pozwala na generowanie dokumentów kadrowych, ale również jest wykorzystywany do naliczania i odprowadzania należności na poczet podatku dochodowego oraz na ubezpieczenia społeczne. Zintegrowany z modułem księgowym jest także moduł Elektroniczny Obieg Dokumentów, który z kolei pozwala na generowanie e-deklaracji czy e-faktur oraz na realizację e-przelewów. Dzięki specjalnym zabezpieczeniom e-deklaracje mogą być przekazywane do Ministerstwa Finansów. Ważną funkcjonalnością, jaką posiadają systemy Symfonia, jest możliwość generowania pliku JPK.
Kolejnym modułem, który wymienia informacje z modułem księgowym, jest również moduł Środki Trwałe, służący do prowadzenia dziennika amortyzacji środków trwałych, wchodzących w skład majątku trwałego firmy. Moduł księguje także raty leasingu, zaciągniętego na zakup maszyn i pojazdów.

Share: