Stylowe lampy wiszące – jak wybrać?

Share:

Lampa to nie tylko funkcjonalny, ale i dekoracyjny element wnętrza. Uważnie wybrana i dobrze dopasowana do charakteru wnętrza, będzie jego doskonałą ozdobą. Sprawi, że mieszkanie nabierze szyku i stanie się bardziej przytulne. Szczególnie ważne są lampy wiszące. Te muszą spełniać podwójną rolę: zapewniać odpowiednią ilość światła dla danego pomieszczenia, ale i stylistycznie pasować do reszty wyposażenia. Dlaczego urządzając mieszkanie warto postawić na stylowe lampy? Czym się kierować, kupując lampy sufitowe i gdzie kupić takie, które będą miały wysoką jakość, ale i oryginalną estetykę?

Jaką rolę w pomieszczeniu pełnią lampy wiszące?

Lampa wisząca niezbędna jest w każdym pomieszczeniu. To ona stanowi główne i najważniejsze źródło światła. Powinna dobrze oświetlać każdy kąt pomieszczenia. W większych wnętrzach można wykorzystać więcej lamp – jedną główną i kilka pobocznych, np. nad stołem, miejscem pracy czy w kąciku wypoczynkowym. Wiszące lampy z powodzeniem można wykorzystać do tworzenia atmosfery we wnętrzu. Sterując światłem i wybierając stylowe lampy, dodaje się wnętrzu charakteru i czyni się je bardziej przytulny. Tak urządzone pomieszczenie odzwierciedla charakter domowników i świadczy o ich dobrym wyczuciu smaku.

Jak dopasować lampy sufitowe do charakteru wnętrza?

Lampy sufitowe, jeśli mają dobrze się prezentować, powinny zostać dopasowane do charakteru pomieszczenia. Liczy się przede wszystkim styl, choć nie bez znaczenia jest również kolorystyka. Ważne, żeby lampa ładnie komponowała się z wyposażeniem mieszkania. Może stapiać się z wykończeniem, ale może też stanowić przyciągający uwagę detal – taką przyciągającą uwagę lampą będzie np. zdobiony żyrandol albo plafon z oryginalnym wykończeniem. Kupując oświetlenie, trzeba też dopasować je stylistycznie: wnętrza nowoczesne lubią lampy w prostych kształtach, raczej mało zdobione, mieszkania w klasycznej estetyce: zdobienia, lampy klasyczne, bogato zdobione.

Gdzie kupić oryginalne i stylowe lampy wiszące?

Jeśli wnętrze na być eleganckie i stanowić wizytówkę domowników, warto zadbać o każdy detal. Idealnym wyborem do takiego mieszkania będą stylowe lampy w nietypowej estetyce. Gdzie ich szukać? Możliwości jest wiele. Oprócz sklepów z oświetleniem warto odwiedzić również sklepy meblowe. Bardzo oryginalne lampy mają w swojej ofercie również małe butiki z wyposażeniem wnętrz – również te działające w internecie. Sklepy online są zwykle kopalnią pomysłów, jeśli chodzi o oświetlenie. Poszukiwania stylowej lampy mogą potrwać – dlatego warto uzbroić się w cierpliwość.

Share: