Strój kąpielowy – jednoczęściowy czy dwuczęściowy?

29
0
Share:

Kostium kąpielowy zakładamy na ogół jedynie przez kilka tygodni w roku, nie ma jednak powodu, by nie miał on odpowiadać wszystkim naszym wymaganiom. W końcu atmosfera urlopu powinna sprawiać nam przyjemność, a dobrze dobrany strój z pewnością się do tego przyczyni. Czy lepiej będzie kupić kostium jednoczęściowy, czy bardziej odsłaniający ciało?

Strój jednoczęściowy – pochwała klasyki

Nowoczesne linie jednoczęściowych strojów kąpielowych zawierają prawdziwe perełki, którym warto przyjrzeć się bliżej. Z pewnością są to kostiumy znacznie wygodniejsze przy pływaniu, niż choćby bikini. Taki strój będzie zatem dobrym wyborem, jeśli celem naszej wyprawy nad morze nie jest głównie opalanie, a raczej aktywne spędzanie czasu w wodzie.

Zakup stroju jednoczęściowego sprawdzi się także wówczas, gdy oczekujemy od niego pewnego stopnia modelowania sylwetki, by poczuć się lepiej we własnym ciele. Jeżeli borykamy się z utrudniającymi życie kompleksami co do figury, strój w pionowe pasy pomoże nam osiągnąć optyczny efekt wyszczuplenia.

Kostium dwuczęściowy – dla pewnych siebie

Po stroje kąpielowe typu bikini często sięgają przede wszystkim kobiety, które czują się dobrze ze swoją figurą i nie mają problemów z jej odsłanianiem. Wbrew powszechnemu mniemaniu, nie oznacza to wyłącznie pań o rozmiarze 34 – i tak powinno być! Jak udowadniają sesje zdjęciowe z udziałem modelek plus size, piękno nie ma nic wspólnego ze szczupłą sylwetką.

W dużo większym stopniu zależy ono od pewności siebie, jaką promieniuje właścicielka stroju kąpielowego. Paniom, które nie mają ochoty na jednoczęściowe kostiumy, ale nie czują się również zbyt dobrze z niezasłoniętym brzuchem, warto polecić choćby tankini. Jeśli to uda stanowią źródło naszych kompleksów, możemy wybrać kostium dwuczęściowy w połączeniu z długą spódnicą plażową.

Stroje innego typu – najlepsze z obu światów

Poza wymienionymi rodzajami kostiumów, które stanowią najbardziej popularne w sklepach i na plażach modele, mamy szansę natrafić na stroje kąpielowe uszyte z większą fantazją. Należą do nich przykładowo stroje jednoczęściowe, w których górną a dolną częścią materiału znajdują się jedynie wąskie paski, prawie w całości odsłaniające brzuch.

Za ich pomocą możemy uzyskać wygląd podobny, jak w kostiumie jednoczęściowym, eliminując przy tym problem przesuwania się bikini podczas pływania. Panie, które zwracają uwagę przede wszystkim na styl wybranego stroju, a nie jego przydatność w wodzie, mają tu większe pole manewru, jeśli chodzi o dobór materiałów. Niszowi projektanci mogą im zaoferować chociażby artystyczne stroje wykonane na szydełku czy na drutach.

Tekst powstał przy pomocy specjalistów z: stroje kąpielowe – ekskluzywna.pl

Share: