apartamenty w Szczawnicy torby reklamowe

Stojak rowerowy sprawdzi się nawet w ciasnych mieszkaniach

627
0
Share:

W obliczu zakorkowanych ulic i komunikacji miejskiej, której punktualność pozostawia wiele do życzenia, transport rowerowy staje się głównym sposobem przemieszczania się po miastach. Infrastruktura rowerowa w Polsce rozrasta się z roku na rok, jednak fani bicykli napotykają wiele innych utrudnień. Jednym z nich jest sposób przechowywania roweru.

Rower staje się niezbędnym elementem naszego życia

Każdy mieszkaniec dużego miasta doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że podróż samochodem z punktu A do punktu B jest jednym z najmniej pewnych sposobów na przemieszczanie się. Miejskie korki sprawiają, że nigdy nie możemy z góry określić czasu dotarcia na miejsce. Warszawscy kierowcy muszą wykazywać się żelaznymi nerwami, nowiem stolica Polski należy do najmniej przejezdnych w całej Europie.
Takie problemy nie dotyczą rowerzystów. Na przestrzeni ostatnich lat, władze samorządowe poczyniły ogromny postęp w kwestii wdrażania ułatwień dla fanów dwóch kółek. We wszystkich istotnych punktach dużych miast umieszczony jest przynajmniej jeden stojak rowerowy, przybywa też ścieżek, dzięki którym rowerzyści mogą wreszcie zjechać z niebezpiecznych ulic i zatłoczonych chodników.

Przechowywanie roweru to istotne utrudnienie

Takiej inicjatywy nie sposób nie docenić, co zresztą wyrażają same liczby. Dane statystyczne dowodzą, że rowerzystów przybywa z roku na rok. Mimo to, wiele osób rezygnuje z komfortu przemieszczania się jednośladem, a główną przyczyną są tu ograniczenia przestrzenne. Nie, nie mamy na myśli źle zaprojektowanych ścieżek rowerowych, a ograniczenia występujące w mieszkaniach niedoszłych rowerzystów.
Ciasne kawalerki z całą pewnością nie stwarzają dogodnych warunków do przechowywania rowerów. Balkon? Deszczowa pogoda bardzo szybko poczyni spore zniszczenia w różnych mechanizmach. Piwnica? Równie dobrze można zostawić rower pod blokiem, zabezpieczając go wyłącznie prostą linką. Ograniczony metraż sprawia, że niemal każdy stojak rowerowy okaże się za duży do takiego mieszkania. Niemal.

Stojak rowerowy w kawalerce? To możliwe!

Odpowiedzią na potrzeby osób zamieszkujących na małej przestrzeni, są stojaki rowerowe w formie mebli. To niezwykle praktyczne rozwiązanie dysponuje nie tylko sekcją wydzieloną do przechowywania jednośladu, ale także praktycznymi półkami i szufladami, w których możemy przechowywać wiele codziennych przedmiotów.
Przydatność tego rodzaju stojaków rowerowych jest wręcz nieoceniona, a co z estetyką? Przy odpowiedniej aranżacji, rower stanie się stylowym elementem wyposażenia wnętrza.
Tekst przygotowany we współpracy z Calus-P

Share: