https://holard.net http://teldomains.pl http://funniestfemale.com/ubezpieczenie-samochodu-jakie-ubezpieczenia-wykorzystac/

Smart casco – czy warto?

1384
0
Share:

Chcesz objąć swój samochód większą ochroną niż ta, którą gwarantuje standardowa polisa OC, ale kupno pełnego ubezpieczenia Autocasco jest dla Ciebie zbyt dużym wydatkiem? W takim razie warto przyjrzeć się bliżej jego nieco okrojonej wersji, czyli smart casco (inaczej minicasco). Czym charakteryzuje się tego typu polisa? Sprawdź!

AC w wersji light

Autocasco jest nieobowiązkową polisą kompleksowo chroniącą kierowców przed skutkami zdarzeń losowych – kradzieżą, uszkodzeniami i zniszczeniem pojazdu na skutek na przykład działania osób trzecich, powodzi, burzy, kradzieży, zderzenia z dzikim zwierzęciem. Smart casco nazwać można „okrojonym Autocasco”. Oznacza to, że polisa najczęściej chroni właściciela pojazdu jedynie przed konkretnymi zdarzeniami wymienionymi w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Zazwyczaj smart casco obejmuje szkody całkowite (takie, których likwidacja pochłania koszty wynoszące minimum 70% wartości pojazdu), zniszczenia powstałe na skutek żywiołów (przeważnie pożaru) oraz kradzieży.

Na zakup minicasco najczęściej decydują się osoby, które nie potrzebują tak szerokiej ochrony, jaką daje standardowe AC lub młodzi kierowcy, którzy ze względu na krótki staż, nie mogą liczyć na specjalne zniżki.

Nie przepłacaj!

Wbrew pozorom kupno dodatkowej polisy nie musi być dużym obciążeniem dla budżetu. Aby mieć pewność, że wybrane ubezpieczenie będzie dawało Ci optymalną ochronę, a jednocześnie koszty jego zakupu nie przewyższą Twoich możliwości finansowych, przed podpisaniem umowy z danym towarzystwem warto zajrzeć na stronę mfind.pl. Na stronie znajdziesz prosty w obsłudze, przejrzysty kalkulator, dzięki któremu w kilka minut znajdziesz najtańszą polisę.

 

 

Share: