Silikon w sprayu – po co on w ogóle jest?

6331
0
Share:

Często w trakcie zimy bądź późnej jesieni narzekamy na uszkodzone bądź nie otwierające się zamki w drzwiach naszego samochodu, pękanie uszczelek i rdzewienia metalowych części wchodzących w skład naszego auta. W takiej sytuacji, jedyne co możemy zrobić to albo wymiana zniszczonej/zużytej części albo też… zapraszamy do lektury.

Stosowanie silikonu w sprayu – do czego służy?

Silikon w sprayu, to substancja która pomoże nam w walce z tymi wszystkimi „dolegliwościami naszego auta”. Pomaga w zabezpieczaniu części metalowych przed wilgocią, zwiększa odporność gum w kontekście oddziałującego na nie mrozu. Jednym słowem – nadaje się do wszystkiego co związane jest z naszym samochodem i jego konserwacją.
Szeroko pojęte silikony w sprayu są również idealnym środkiem do konserwacji zamków w drzwiach naszych pojazdów. Zdążyliśmy już chyba spotkać się z tym zjawiskiem – wracamy z pracy, chcemy wsiąść do auta a tu nagle drzwi nie można otworzyć. W efekcie spędzamy długie minuty na próbie otwarcia naszych drzwi która kończy się albo uszkodzeniem zamka albo otwarciem drzwi.

Jak stosować?

Silikony w sprayu stosuje się bardzo prosto. Są one – jak sama nazwa wskazuje – dostępne w specjalnych tubach, z których są uwalniane w postaci rozpylającego się osadu. W praktyce więc, ich nałożenie na wybrany element jest bardzo proste aczkolwiek wymaga staranności i dokładności. Dzięki temu, że środek ten jest rozpylany nie ma problemu z wprowadzeniem go nawet w trudno dostępne miejsca.
Ponadto, zastosowanie środka rozpylającego zmusza nas do zachowania szczególnej ostrożności. Ulatniające się składniki wchodzące w skład owego silikonu sprawiają, że nasza skóra i błony śluzowe mogą ulec podrażnieniom a nawet stanom zapalnym. Często w takiej sytuacji jedyne co nam pozostaje to wyprawa do lekarza.

Silikon w sprayu – skuteczny?

Silikon w sprayu jest produktem jak najbardziej skutecznym. Osadzanie się na konserwowanej powierzchni silikonu sprawia, że przez długi czas nie dociera do niej wilgoć – w głównej mierze odpowiedzialna za korozję metalu i pękanie gumy. Dzięki charakterystycznym właściwościom nie spływa on z konserwowanej powierzchni co przedłuża czas jego działania.
Działanie silikonu w sprayu można porównać do smarowania. Niemniej, w przypadku smaru trudniej go nałożyć (szczególnie na tak trudnodostępne miejsca jak zamki w drzwiach samochodu). Ponadto smarów jest naprawdę mnóstwo – niektóre z nich są przeznaczone do konkretnych powierzchni. W przypadku rozpylanego silikonu jest zupełnie inaczej.
Profesjonalny silikon w sprayu do nabycia w sklepie Lakiery24.com

Share: