http://alp-link.com/kuchnia-ma-byc-miejscem-gdzie-spedzamy-czas-z-przyjemnoscia/ http://hcfsc.org/jak-zapewnic-sobie-komfort-podczas-jazdy-konnej/ https://herniatedlumbardisc.net/zasilek-rodzinny-w-niemczech-co-warto-wiedziec/

Ścieki przemysłowe – neutralizacja

1354
0
Share:

Przed odprowadzeniem ścieków do rzek, jezior, morza czy gruntu trzeba je oczyścić z rozpuszczonych w nich substancji, koloidów i zawiesin. Odbywać się to może na wiele sposobów, ale specyficznym przypadkiem technologicznym jest neutralizacja ścieków przemysłowych.

Czym są ścieki przemysłowe?

Pod pojęciem ścieków przemysłowych ukrywa się wszystkie ścieki nie będące ściekami bytowymi ani deszczowymi, które powstały w efekcie działania przemysłu. Prawda jest jednak taka, że to pojęcie dość ogólne, które obejmuje ścieki o skrajnie różnym składzie chemicznym, a ostateczny sposób ich neutralizacji zależy przede wszystkim od specyfiki prowadzonej przez przedsiębiorstwo działalności.

Oczyszczalnie ścieków przemysłowych – ciekawe rozwiązania technologiczne

Jednym z ciekawszych, a przy okazji także jednym z prostszych rozwiązań są oczyszczalnie ścieków przemysłowych Diskont, których przeznaczenie obejmuje między innymi neutralizację ścieków powstających w efekcie prowadzenia działalności w przemyśle galwanizacyjnym, poligraficznym, ale także chemicznym. Diskont może być wykorzystywana do oczyszczania nawet silnie zanieczyszczonych ścieków przemysłowych, nawet tych zawierających substancje ropopochodne czy metale ciężkie.

Jakie cechy powinna wykazywać oczyszczalnia ścieków przemysłowych?

Nie da się ukryć, że najważniejszym aspektem analizowanym przy wyborze oczyszczalni ścieków przemysłowych jest ich żywotność i bezawaryjność. Nie bez znaczenia są także koszty eksploatacji, które powinny być maksymalnie niskie, nie wpływając jednak na wydajność oczyszczalni.

Share: