Salon w szarośćiach – modna aranżacja

63
0
Share:

Salon w szarościach może okazać się bardzo ciekawą i modną stylizacją, którą warto rozważyć, jeśli szukamy czegoś inspirującego do swoich wnętrz. Urządzenie takiego miejsca w szarych odcieniach może sprawić, że całość nabierze nudnego, wręcz przygnębiającego wrażenia, a przecież nie o to nam chodzi.

Ciekawy salon w szarościach

Po pierwsze – nie zapominajmy, że salon w szarościach nie musi być cały szary i tylko w jednym odcieniu. Można wybrać kilka, bardzo ciekawych odcieni tego koloru, dzięki czemu już sprawimy, że pomieszczenie to nie będzie jednostajne, nudne. Ściany nie muszą być pomalowane całe na szaro, bowiem można na nich wykonać ozdobne pasy pionowe lub poziome przeplatając je białym, stalowym kolorem. Dodatkowo na podłogę w takim salonie możemy wybrać ładne, ciekawie prezentujące się dębowe deski w jasnym odcieniu ocieplające całe pomieszczenie. 

Oświetlenie w salonie

Planując salon w szarościach nie zapominajmy o jego odpowiednim oświetleniu. Nawet, jeżeli jesteśmy dumnymi posiadaczami ogromnego okna tarasowego wpuszczającego dużą ilość światła dziennego, nie możemy zapominać o sztucznym oświetleniu pod postacią lamp. Przydać może nam się nie tylko jedna duża lampa, ale także mniejsze, punktowe oświetlenia, chociażby pod postacią kinkietów na ścianie lub mniejszych lampek znajdujących się na stoliku, komodzie. Światło w takim szarym pokoju dziennym jest absolutną koniecznością, dzięki czemu w znaczny sposób wpłyniemy na jego ocieplenie, w szczególności jesienną i zimową porą.

Share: