http://cuncambias.org http://magicflvacation.com/wordpress-twoja-wlasna-strona/ http://monsterfunk.com/sprawdz-jak-oslonic-taras-przed-sloncem/

Rysy już nie straszne- lakiery w sprayu

3153
0
Share:

Rysy oraz zadrapania na lakierze samochodu są zmartwieniem prawie każdego kierowcy. Lakierowanie profesjonalne u lakiernika nawet dwóch czy trzech elementów to często prawie tysiąc złotych. W związku z tym warto zaopatrzyć się w lakier w sprayu i samodzielnie dokonać naprawy.

NIE WSZYSTKIE RODZAJE USZKODZEŃ

Lakiery w sprayu nadają się świetnie do usuwania drobnych rys, czy niewielkich odprysków na karoserii samochodu, które można wykonać samodzielnie we własnym garażu, przed niecałe dwie godziny i być zadowolonym z efektów, które są prawie takie jak profesjonalne lakierowanie u lakiernika.
Jednak z pewnością lakiery w sprayu nie nadają się do malowania dużych elementów, takich jak na przykład zderzak auta. Wówczas pojemnik wraz z dyszą w przypadku lakierów w sprayu nie są w stanie wykonać takiej samej pracy jak ciśnienie kompresora wraz z precyzją pistoletu lakierniczego. Do poważnych uszkodzeń na karoserii połączenie lakieru w sprayu wraz z lakierem bezbarwnym w sprayu z pewnością nie jest wystarczające.

CZY TO TRUDNE?

Usunięcie rysy na przykład z bocznych drzwi zajmuje niecałe dwie godziny i kosztuje około 40,00 zł. a wykonanie jest naprawdę proste. Jedną z najważniejszych rzeczy jest spray dobrany idealnie do koloru samochodu. Ułatwieniem wyboru koloru lakieru jest kod lakieru, który znajduje się zazwyczaj na naklejce pod pokrywą silnika. Jeżeli jednak nie można go znaleźć warto zapytać sprzedawcę czy producenta gdzie w samochodzie znajduje się kod danego lakieru.
Wówczas wystarczy jedynie spryskać przygotowaną wcześniej powierzchnię z odległości jakiś 20 centymetrów, jednym konkretnym pociągnięciem, żeby jedynie lekko zaprószyć dany element. Lakier musi być nanoszony warstwami w odstępach dwu lub trzyminutowych.

LAKIER BEZBARWNY W SPRAYU

Elementem kończącym cały proces lakierowania samochodu jest użycie bezbarwnego lakieru w sprayu. To właśnie on uszczelnienia powierzchnię lakierowaną, chroni przed korozją a także uszkodzeniami mechanicznymi, jednocześnie nadając długotrwały blask koloru powierzchni, który nie żółknie nawet pod wpływem promieni UV.
Lakier bezbarwny w sprayu zapewnia wykończenie każdego lakierowania a także utwardzenie wszystkich powstałych warstw lakieru. Także ten rodzaj lakieru powinien by c nakładany warstwowo, w odstępach kilkunastominutowych. Lakier bezbarwny w sprayu po całkowitym wyschnięciu jest odporny na wodę a nawet na olej napędowy.
Lakier bezbarwny w sprayu dostępny jest w ofercie Lakiery24.com

Share: