Przygotowanie do lakierowania felg

371
0
Share:

Bez wątpienia felgi należą do tych części samochodowych, które najszybciej ulegają zniszczeniu. Z tego też względu, konieczne są częste ich renowacje. Jak je przeprowadzać? Czy jest to możliwe bez udziału mechanika? W jaki sposób należy się przygotować?

Skompletowanie sprzętu

Z całą pewnością, ażeby dokonać renowacji trzeba skompletować sprzęt. Bardzo ważna jest profesjonalna myjka. Bez niej bowiem trudne jest dokładne doczyszczenie felgi, które jest niezwykle istotne. Rzecz w tym, iż powierzchnia felgi musi być idealnie gładka, ażeby możliwe było dokładne jej pomalowanie. W przeciwnym wypadku ostatecznie będzie wyglądała nieestetycznie.
Ponadto, potrzebna jest oczywiście szpachla, odpowiednie przyrządy do szlifowania jak również lakier do felg. Bez wątpienia, posiadanie lakieru do felg jest najważniejsze, gdyż to on ostatecznie nadaje wygląd feldze. Niemniej jednak, nie będzie żadnego użytku z lakieru do felg, jeśli nie wykona się wcześniej odpowiednich czynności.

Przygotowanie do nakładania lakieru do felg

Pierwszą czynnością jaką należy wykonać dokonując renowacji jest umycie felg, o czym już zresztą wspomniano. Kolejnym etapem jest natomiast dokładne wyszlifowanie powierzchni, ażeby była idealnie gładka. Kiedy jest już ona wyszlifowana, często konieczne okazuje się nałożenie szpachli w odpowiednich miejscach.
Kiedy szpachla już wyschnie, warto jeszcze raz nieco doszlifować powierzchnię felgi. Zdarza się, że konieczne jest powtarzanie tych czynności, czyli kilkukrotne szlifowanie na przemian z nakładaniem szpachli. Kiedy jednak ma się już pewność, że powierzchnia felgi jest gładka, można przejść do właściwej czynności, czyli do nakładania lakieru do felg.

Jak poprawnie nakładać lakier do felg?

Wbrew pozorom, dzisiaj nakładanie lakieru do felg nie jest wcale szczególnie trudne. Często występuje on w formie sprayu, natomiast nawet tradycyjny lakier do felg jest dosyć łatwy w obsłudze.
Warto pamiętać o tym, aby skorzystać z trzech typów lakieru do felg. Pierwszy z nich to lakier podkładowy, który tworzy pewną bazę dla następnych warstw lakieru. Po nim należy nakładać właściwy lakier, którego głównym celem jest nadanie odpowiedniego koloru feldze.
Kiedy na felgę nałożone zostaną już wszystkie warstwy właściwego lakieru, warto zdecydować się jeszcze nałożyć lakier ochronny. Jest on bezbarwny i przede wszystkim ma za zadanie chronić felgę przed uszkodzeniem.
Lakier do felg kupisz na Lakiery24.com

Share: