Produkcja i transport jabłek

434
0
Share:

Każdego gospodarza, chcącego się zająć sadownictwem czeka wiele trudności, z których zapewne wcześniej nawet nie zdaje sobie on sprawy. Sprzedaż owoców, wybór najlepszych nawozów oraz …. przechowywanie jabłek to zadania wcale nie tak łatwe, jakby się można było spodziewać.

Jak przechowywać jabłka?

Zacznijmy najpierw od dość podstawowej kwestii – w jaki sposób możemy przechowywać jabłka w magazynie, w spiżarni itd.? Oczywiście trzeba podkreślić to, że na pewno należy zachować prawidłową cyrkulację powietrza tak, aby nie dopuścić do rozwoju wilgoci. Z tego też powodu powstały specjalne skrzynie na jabłka a dokładniej rzecz ujmując – skrzyniopalety na jabłka. Na co trzeba koniecznie zwrócić uwagę podczas zakupu takich skrzyniopalet na jabłka?

Drewno czy tworzywo sztuczne?

Przede wszystkim musimy zdecydować, czy wolimy skrzynie na jabłka wykonane z plastiku czy może jednak z drewna. Różnica pomiędzy nimi zawiera się przede wszystkim w cenie (plastikowe są tańsze) oraz w przeznaczeniu. Generalnie rzecz ujmując do domów i do gospodarstw raczej polecane są skrzyniopalety na jabłka wykonane z drewna, ponieważ wytwarzają one lepsze warunki dla owoców. Jednak z drugiej strony do fabryk, na potrzeby produkcji itd. bardziej opłaca się zainwestować w skrzynie na jabłka wykonane z plastiku, ponieważ łatwiej zachować sterylność, czystość oraz są one bardzo wytrzymałe.

Rodzaj podparcia

Zarówno skrzyniopalety na jabłka wykonane z drewna, jak i z plastiku mają dwa różne typy osadzenia. A zatem mogą być osadzone na płozach, dzięki czemu znakomicie nadają się do transportu wózkami widłowymi i mają znacznie zwiększoną stabilność albo też na kostkach, co z kolei umożliwia podniesienie ich ze wszystkich stron. Warto często zainwestować w rozwiązanie pośrednie i wybrać skrzynię na jabłka osadzoną na płozach, ale zaopatrzonych w dodatkowe wycięcia.

Wytrzymałość

Oczywiście dopytajmy o wytrzymałość danych skrzyniopalet na jabłka. Pamiętajmy przy tym, że dobrym pomysłem jest w tym momencie sprawdzenie opinii pozostałych klientów odnośnie właśnie wytrzymałości danego modelu.

Uchwyty

Skrzyniopalety na jabłka muszą także posiadać wygodne uchwyty – to rzecz dość oczywista.

Transport jabłek

W jaki zaś sposób możemy przetransportować większą ilość takich skrzyń z jabłkami? Tu z pomocą przychodzą nam kontenery na jabłka. Wybierając je zwróćmy uwagę przede wszystkim na temperaturę, jaką możemy w nich uzyskać oraz na ich wytrzymałość. Kontenery na jabłka powinny być przystosowane głównie do przewozu standardowych skrzyniopalet na jabłka, jednak dobrze by było, gdyby mogły one służyć nam także w transporcie innych produktów.
Źródło tekstu https://www.schoellerallibert.com/pl/client-cases/agriculture/skrzyniopalety-big-box-w-top-fruit/

Share: