https://inveno.com.pl/idealny-sklep-internetowy-czyli-jaki/ https://holard.net http://pssz.pl/jak-oslonic-taras/

Praca w Niemczech – jak prawidłowo się rozliczyć?

1117
0
Share:

Początek każdego roku to czas podsumowań, również podatkowych. Rozliczenie swojego przychodu dla osób pracujących wyłącznie na terenie Polski nie przysparza zazwyczaj trudności. Większe kłopoty napotkają na swojej drodze osoby, które świadczyły pracę za granicą. Jak prawidłowo rozliczyć się z niemieckim fiskusem? Sprawdź!

Podstawowe informacje

Każda osoba, która w danym roku podatkowym pracowała na terenie Niemiec (również sezonowo) zobowiązana jest do złożenia w niemieckim urzędzie skarbowym deklaracji podatkowej. Ostateczny termin składania deklaracji za poprzedni rok mija  wraz z dniem 31 maja. Jeśli podatnik uzyskał przychód wyłącznie od niemieckiego pracodawcy, nie ma obowiązku rozliczania się w Polsce. Jeśli jednak pobieraliśmy dochód z dwóch państw, konieczne będzie złożenie w urzędzie skarbowym deklaracji PIT-36 z załącznikiem /ZG.

Dodatkowe ulgi

Każda osoba pracująca za granicą może liczyć na specjalne ulgi podatkowe oraz świadczenia. Do tych, z których Polacy korzystają najczęściej, zaliczyć możemy Kindergeld, Werbungskosten  (czyli na przykład koszty codziennego dojazdu do pracy) czy Sonderausgaben (szczególne wydatki, na przykład alimenty).  Wiele osób zastanawia się, jak kształtuje się zależność między Kindergeld a 500 plus. Warto wiedzieć, że wszystkie dodatki wypłacane na terenie UE podlegają tak zwanej koordynacji świadczeń. O tym, jaką pomoc otrzyma podatnik, decydują urzędnicy.

Zaufaj profesjonalistom

Dla znacznej części osób wizja samodzielnego rozliczenia się  z niemieckim fiskusem może budzić obawę. Poprawne wypełnienie stosu dokumentów, skompletowanie wszystkich druków i bariera językowa nie muszą już być problemem. Z zagranicznymi urzędami możemy wygodnie rozliczyć się w Polsce. W większych miastach działają biura wyspecjalizowane w międzynarodowym prawie podatkowym i pośredniczącymi w procedurze. Doświadczeni księgowi krok po kroku przeprowadzą Cię przez cały proces i pomogą uzyskać zwrot podatku z Niemiec oraz zaległe świadczenia.

Share: