Polak na zakupach, czyli jakich wydatków żałujemy

1747
0
Share:

Z badania przeprowadzonego przez Instytut ARC Rynek i Opinia na zlecenie BIG InfoMonitor nie płyną optymistyczne wnioski. Aż 28 proc. kobiet i 31 proc. mężczyzn zdarza się wydać ponad 1000 złotych na zakupy, tylko po to, żeby później tego żałować.

Najnowszy sprzęt – przyczyna finansowego bólu głowy

Wydawać by się mogło, że najnowszy smartfon, telewizor, konsola czy komputer będzie przyczyną radości. Nic bardziej mylnego – pieniędzy wydanych na elektronikę żałuje aż 31 proc. mężczyzn i 17 proc. kobiet. Dla panów to największy powód wyrzutów sumienia, u pań pierwsze miejsce zajmują wydatki na ubrania, buty i biżuterię. Z powodu tego typu wydatków wyrzuty sumienia miało aż 19 proc. ankietowanych kobiet. Oczywiście nadmierne wydatki to nie od razu upadłość konsumencka, ale podkreślamy – na zakupach warto uważać, bo nieprzemyślane mogą być przyczyną problemów z dopięciem domowego budżetu.

Czego jeszcze żałujemy?

Ankietowani panowie jako problematyczne wskazywali również wydatki na samochód (12 proc.) oraz sumy przepuszczane w klubach i kasynach – tego ostatniego żałuje aż 11 proc. uczestniczących w badaniu panów. Natomiast aż 13 proc. kobiet żałuje pieniędzy wydanych na nowy sprzęt AGD.
Co ciekawe 8-9 proc. ankietowanych obydwu płci najchętniej odzyskałaby pieniądze wydane na remont albo meble. Warto o tym pamiętać, planując przearanżowanie mieszkania.

Share: