Pobyt w górach – dla zdrowia!

949
0
Share:

Planując urlop, a nawet dłuższe weekendy coraz częściej decydujemy się na pobyt w polskich górach. Wśród licznych pasm Tatry bez wątpienia cieszą się największym zainteresowaniem. Majestatyczne szczyty wprawiają w zdumienie, górują nad Podhalem.
Tatry kojarzą nam się przede wszystkim z Zakopanem. Miasto to jest każdego weekendu odwiedzane przez tysiące turystów. Osoby pragnące więcej ciszy i prywatności powinny szukać noclegu i bazy wypadowej z dala od Zakopanego. Dobrym rozwiązaniem jest zatrzymanie się w Bukowinie Tatrzańskiej lub Poroninie – miejscowości te oddalone są o kilkadziesiąt kilometrów od zimowej stolicy Polski i dają możliwość odpoczynku od zgiełku wielkiego miasta. Niedaleka odległość od Zakopanego to też szansa urządzenia sobie jednodniowej wycieczki, podczas której zdążymy zobaczyć Kasprowy, wpiąć się na Gubałówkę oraz poznać z bliska Krupówki. Bliskość Zakopanego sprawia, że w okolicy tej z pewnością spędzimy aktywnie kilka dni.

Co warto robić w Poroninie?

Poronin jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc na całym Podhalu. Nie brak tu stoków narciarskich, wiosną i latem miłośnicy kolarstwa przemierzają okolice w poszukiwaniu ciekawostek przyrodniczych. Szukając noclegu również nie będziemy mieli problemu. Szukając atrakcyjnej oferty dla siebie i swoich bliskich warto sprawdzić noclegi z wyżywieniem Poronin.

Share: