Pielęgnacja mebli z technorattanu

610
0
Share:

Wyposażenie tarasów i balkonów nieustannie musi mierzyć się z czynnikami, które mogą osłabiać ich strukturę. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej modnym i coraz popularniejszym modelom z technorattanu. Jak dbać o stoliki, krzesła i kanapy z syntetycznej plecionki, aby jak najdłużej służyły w ogrodzie? Sprawdź!

Komplety technorattanowe – meble funkcjonalne przez długie lata

Większość mebli dedykowanych zewnętrznym przestrzeniom wymaga regularnej impregnacji i stosowania zabezpieczeń poza sezonem letnim. Komplety technorattanowe wyłamują się z tej reguły. Wysokiej jakości krzesła, stoły, fotele i kanapy wyplatane z syntetycznej plecionki za nic mają sobie wilgoć, intensywne promieniowanie UV oraz skrajne temperatury. Nowoczesny materiał wysokiej jakości wykazuje ponadprzeciętną odporność na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne pomimo braku jakiejkolwiek impregnacji. Zabiegi pielęgnacyjne, jakim należy poddawać technorattanowe meble, ograniczają się do przecierania ich powierzchni miękką ściereczką nasączoną delikatnym płynem. Co więcej, technorattanową plecionkę tworzą zwarte i nieporowate włókna, które nie absorbują wody ani zanieczyszczeń. W efekcie utrzymanie mebli (nawet białych) w nienagannej czystości nie stanowi najmniejszego problemu.

Wzmożona ochrona

Technorattan, jak każdy materiał, nie jest całkowicie niezniszczalny. Jeśli chcesz jeszcze lepiej zadbać o meble, możesz opcjonalnie przykrywać je poza sezonem letnim specjalnym pokrowcem. Unikaj osłon wykonanych z materiałów zawierających w swoim składzie PVC. Tego typu tkaniny pod wpływem mrozu sztywnieją, a następnie pękają, a co za tym idzie – przestają spełniać swoją funkcję. Dużo lepiej sprawdzą się lekkie pokrowce uszyte z nieprzemakalnego poliestru wzbogaconego warstwą membrany, dzięki której pod przykryciem nie rozwijają się szkodliwe dla mebli bakterie i pleśń. Pokrowce szczególnie polecane są osobom, które chcą ochronić przed wilgocią meble z tapicerowanymi elementami.

Share: