https://mebleinfor.pl http://peo.pl http://e-halina.pl

Pergola ogrodowa – jak zmieni naszą przestrzeń wypoczynkową?

1820
0
Share:

Piękne i zadbane ogrody to idealna przestrzeń do relaksu i wypoczynku – nie trzeba o tym nikogo przekonywać. Szukając funkcjonalnych dodatków i mebli ogrodowych pamiętajmy o tym, aby były one odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią i zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Jak my sami możemy zadbać o nasz komfort w ogrodzie? Coraz więcej osób decyduje się na funkcjonalne pergole. Czym są i czy podniosą poziom naszego komfortu?

Wybierz pergolę ogrodową i ciesz się latem

Nowoczesne pergole ogrodowe to niż innego jak zadaszenie, pozwalające nam skryć się zarówno przed palącym słońcem, jak i przed niezapowiedzianym deszczem. Tarasola to również element, który niebagatelnie wpłynie na estetykę i odbiór naszego ogrodu i sprawi, że bez trudu stworzymy centralne miejsce wypoczynkowe, w którym odpoczywać będą nasi bliscy i znajomi.

Pergola ogrodowa to innowacyjna konstrukcja, która tworzona jest poprzez wykorzystanie antykorozyjnych profili aluminiowych. Zastosowanie takiego tworzywa pozwoliło na wyeliminowanie szkodliwej działalności wilgoci, jak również na zmniejszenie finalnej wagi. Wewnątrz konstrukcji umieszczono system odprowadzający wodę. Kolor konstrukcji może być wybrany z palety klasycznych barw lub też z szeregu kolorów drewnopodobnych. Dzięki temu możliwe będzie dopasowanie pergoli do naszych oczekiwań. Dodatkowo pergole może być również uzupełniona o panele boczne, których zadaniem jest ochrona użytkowników przed silniejszymi podmuchami wiatru.

Skryj się pod dachem pergoli

Jak tworzone jest zadaszenie tarasoli? Najchętniej wybierane jest zadaszenie lamelowe, gdzie elementy aluminiowe obracają się o 135 stopni. Dzięki temu użytkownik sam decyduje, jak wiele światła wpada pod pergolę. Drugi rodzaj zadaszenia to dachy z tkanin poliestrowych pokrytych poliuretanem. Dachy mogą być składane manualnie lub przy pomocy dedykowanego pilota.

 

 

 

Share: