http://memoriasdovicedo.org/technorattanowe-fotele-na-taras/ https://holard.net http://dylanferrandis.com/wygoda-na-tarasie-naroznik-tarasowy/

Ogród jak dzieło sztuki

959
0
Share:

Doskonałym miejscem do podziwiania ogrodu jest balkon pozwalający z lotu ptaka spojrzeć na nasze dzieło. Zobaczymy wówczas jego artystyczną urodę, w której działania samej natury łączą się z naszymi staraniami i wyborami estetycznymi. Dostrzeżemy wtedy piękno całej kompozycji, na którą składają się kolory i układy płaszczyzn, struktury ogrodzeń, powierzchnie horyzontalne, motywy wodne. Na ogród trzeba spojrzeć jak na obraz albo rodzaj rzeźby, dynamicznej i odnawiającej się w cyklu przyrody.

Impresjonistyczna przestrzeń światła i ulotności

Ogród był częstym tematem malarstwa impresjonistycznego. Nic dziwnego, przecież zmienia się nieustannie, nie tylko wraz z następującymi po sobie porami roku, ale także w trakcie dnia. Interpretując dzieła mistrzów impresjonizmu, można tworzyć z kolei ogrody w tym duchu także dzisiaj. Najlepiej wykorzystać biel, która rozświetla przestrzeń. Na przykład białe róże na trejażu – kompozycja naśladująca dziewiętnastowieczne obrazy.
W takim delikatnym otoczeniu wspaniale zaprezentują się białe meble technorattanowe. Świetnie wyglądać będą także na tle rustykalnego zakątka, który zdominuje biały rumianek. Pachnący i tworzący bajkowy klimat. Eleganckie zestawy mebli ogrodowych w białym kolorze to propozycja od Oltre. Ich meble ogrodowe nadają się doskonale do impresjonistycznego ogrodu światła i powietrza.

Awangardowa przestrzeń metalu i strukturalizmu

Osoby preferujące sztukę współczesną stworzą ogród w awangardowym, nieco surowym i minimalistycznym stylu. W takim miejscu artyzm koncepcji podkreślą aluminiowe meble oraz uproszczone struktury. Na przykład w postaci jednolitych płaszczyzn wysypanych korą kamienną czy rozległych trawników. Metalowe rzeźby ogrodowe, poruszane przez wiatr, bezpośrednio nawiążą do sztuki XXI wieku.

Share: