Akcesoria do wózka Wózek z żelowymi kołami Jaki wózek dla niemowlaka? apartamenty w Szczawnicy reklama na torebkach

Odzież uciskowa po liposukcji – dlaczego warto ją stosować

1599
0
Share:

Liposukcja, czyli inaczej odsysanie tłuszczu, jest zabiegiem chirurgicznym, podczas którego usuwa się nadmiar tkanki tłuszczowej z brzucha, pośladków, ud lub bioder. Jak każda operacja, liposukcja niesie za sobą ryzyko wystąpienia powikłań. W celu zmniejszenia prawdopodobieństwa powstania zakrzepów żylnych zaleca zalecana jest uciskowa odzież po liposukcji.

Efekty noszenia odzieży uciskowej

Odzież po liposukcji przede wszystkim znacznie mniejsza ryzyko wystąpienia powikłań takich jak zakrzepowy i zatory żylne oraz tętnicze.
Ponadto poprawienia cyrkulację płynów w organizmie pacjenta, co zapobiega tworzeniu się krwiaków, obrzęków oraz siniaków. Dodatkowego ucisku spowodowany przez materiał zmniejsza uczucie bólu po wykonanym zabiegu. Ubrania uciskowe mają także wpływ na stymuluję regeneracji tkanki łącznej, która została naruszona podczas operacji. Dzięki temu rany goją się szybciej, co znacznie skraca czas rekonwalescencji.

Jak długo należy nosić ubrania uciskowe po liposukcji?

Długość noszenia uciskowej odzieży po liposukcji jest uzależniona od tego, jaka część ciała została poddana zabiegowi usunięcia tkanki tłuszczowej. Zaleca się stosowanie jej przez minimum dwa tygodnie, choć wydłużony czas noszenia zwiększa pozytywne efekty zabiegu; ubrania uciskowe modelują sylwetkę, a także zapobiegają tworzenia się nadmiaru skóry w zoperowanych miejscach. Dzięki temu, że nowoczesna odzież uciskowa po liposukcji jest estetyczna, komfortowa oraz wykonana z materiałów przepuszczających powietrze i umożliwiającej skórze oddychanie – co raz więcej pacjentów decyduje się na stosowanie jej przez cały okres rekonwalescencji, a nawet dłużej.

Jaką odzież uciskową wybrać?

Rodzaj ubrania uciskowego po liposukcji zależy przede wszystkim od obszaru, na jakim zabieg został wykonany. W sprzedaży dostępna jest odzież obejmująca brzuch i nogi lub też sam brzuch, a także modele
obejmujące niemal całą sylwetkę. Istnieją także modele dostosowane do pacjentów, którzy poddali się liposukcji ramion czy podbródka. Wybór odpowiedniej odzieży należy skonsultować z lekarzem medycyny estetycznej. Przy zakupie warto zwracać uwagę na to, czy tkaniny, z jakich została wykonana zapewniają mikromasaż skóry; poprawia to jej ukrwienie oraz proces gojenia się ran. Dobra jakość odzieży po liposukcji sprawi pozwoli na noszenie jej przez dłuższy okres czasu oraz zapewni komfort jej użytkowania.
Powikłania mogą wystąpić po każdej operacji. Uciskowa odzież po liposukcji pomoże nie tylko zminimalizować ryzyko ich wystąpienia, ale także zwiększyć pozytywne efekty zabiegu.
Artykuł zrealizowany przy współpracy z megamedic.pl/pl/c/ODZIEZ-PO-LIPOSUKCJI/159.

Share: