http://bridge-o-rama.com/fotel-z-technorattanu-podstawa-aranzacji-ogrodu/ https://herniatedlumbardisc.net/znajdz-krzesla-ogrodowe-technorattan-i-ciesz-sie-wygoda/ http://alp-link.com/kuchnia-ma-byc-miejscem-gdzie-spedzamy-czas-z-przyjemnoscia/

Odsłonięte szyjki zębowe – jak walczyć z tym problemem?

1732
0
Share:

Problem odsłoniętych szyjek zębowych znany jest olbrzymiej grupie Polaków. Objawia się on przenikliwym, ostrym bólem, który pojawia się podczas szczotkowania czy też spożywania bardzo chłodnych lub gorących napojów. Zazwyczaj problem pozostawiamy, licząc na to, że odsłonięte dziąsło wróci na swoje miejsce – niestety, przypadłość ta lubi się odnawiać. Warto więc znać skuteczne metody walki z tym schorzeniem.

Odsłonięte szyjki zębowe – skąd się bierze problem?

Problem odsłoniętych szyjek zębowych pojawia się najczęściej podczas nieodpowiedniego szczotkowania zębów i używania zbyt twardych szczoteczek. Zazwyczaj szczotkujemy zęby poprzez poziome ruchy – jest to sposób nieprawidłowy. Tego rodzaju praktyka doprowadza do ścierania delikatnego szkliwa na szyjce zęba, przez co stopniowo odsłaniana jest zębina, która jest silnie unerwiona, a więc czuła na wszelkie zmiany temperatur i dotyk.
Oczywiście w sklepach i aptekach znajdziemy wiele profesjonalnych past dedykowanych właśnie tego rodzaju problemom. Warto jednak pamiętać o tym, że maskują jedynie one kłopot, nie prowadząc do faktycznego leczenia.

Pomoc stomatologa!

Z pewnością z problemem odsłoniętych szyjek zębowych warto wybrać się do stomatologa. Oceni on stan zniszczenia szkliwa, zaproponuje również jego wypełnienie. Procedura ta trwa kilkanaście minut i jest bezbolesna – polega na uzupełnieniu szkliwa materiałem biozgodnym, który nie różni się kolorem od naturalnego szkliwa. Dzięki temu możliwe jest nie tylko skuteczne chronienie szyjek zębowych, ale również pozbycie się nieprzyjemnego bólu podczas spożywania zimnych czy gorących potraw.
Istotne jest jednak zwracanie baczniejszej uwagi na to, w jaki sposób szczotkujemy zęby. Musimy pamiętać o tym, aby wykonywać koliste ruchy szczoteczką, jednocześnie masując zęby.
Czytaj więcej na b-med.com.pl.

Share: