Obrazy jako dekoracja wnętrza – czy to dobre rozwiązanie?

449
0
Share:

Wiele osób zastanawia się nad tym jak można udekorować salon i inne pomieszczenia nie wydając przy tym majątku. W urządzonym już wnętrzu, z którego korzysta się na co dzień, do dekoracji pozostają w zasadzie tylko ściany.

Jak udekorować ściany?

Ściany to świetne miejsce do dekorowania z kilku powodów. Gdy pomieszczenie jest już urządzone, ale brakuje w nim przysłowiowej „kropki nad i” można rozważyć dekorację ściany właśnie. Nie warto zmieniać ustawienia mebli czy wprowadzać niepotrzebnych przedmiotów dekoracyjnych. O wiele lepszym rozwiązaniem jest ozdobienie ścian, co nie wymaga dużych nakładów pracy i nie kosztuje zbyt dużo. Co w tym przypadku można wykorzystać? Do wyboru są m.in. fototapety, obrazy, naklejki i plakaty różnego rodzaju.

Modne fototapety

Fototapety to efektowna dekoracja, która po latach zapomnienia ponownie wróciła do łask. Nowoczesne fototapety w niczym nie przypominają kiczowatych tapet z czasów PRL-u. Są o wiele lepszej jakości i cechują się większą wytrzymałością. Również i wybór wzorów jest o wiele szerszy. Nowością są fototapety drukowane na podstawie przesłanych fotografii.
Drukować można także zdjęcia własne, ale należy pamiętać o tym, aby były one wysokiej jakości i rozdzielczości. Fototapety to bowiem dekoracje sporych rozmiarów, które na ogół zajmują całą ścianę. Są więc głównym elementem wystroju danego wnętrza. Dlatego potrafią go zdominować.

A może plakat lub obraz?

Nie wszyscy jednak poszukują od razu dekoracji na całą ścianę. Wówczas rozwiązaniem mogą być plakaty i obrazy. Jeszcze inną opcją są naklejki, które coraz częściej w kuchni zastępują klasyczne płytki ceramiczne. Nakleja się je na szklane panele.
Obrazy drukowane są na specjalnym płótnie, a więc na pierwszy rzut oka przypominają prawdziwe obrazy. Wydrukować można m.in. własne zdjęcia, wówczas odpada koszt opłaty licencyjnej dla autora wykorzystywanej fotografii. Nietuzinkowe obrazy – reprodukcje prac polskich młodych artystów – można znaleźć na znanym portalu Gurupa.pl Wcześniej zdjęcie należy jednak dopasować pod względem wielkości do wymiarów pomieszczenia. Ciekawym rozwiązaniem jest kadrowanie fotografii. W ten sposób można skierować do druku tylko dany fragment zdjęcia, który wydaje się być najbardziej atrakcyjny. Drukowane obrazy są od razu gotowe do zawieszenia na ścianie. Nie trzeba więc już martwić się ich naklejaniem itd.
Wybierając do dekoracji pomieszczenia obrazy, warto wcześniej poszukać w internecie nieco inspiracji. W sieci nie brak relacji i opisów ciekawych aranżacji, które można wykorzystać również u siebie.

 

Share: