O szkoleniach AFF

224
0
Share:

Myślisz o skokach spadochronowych i zastanawiasz się nad tym, co sądzić o szkoleniach AFF? Szkolenia AFF określa się jako przyśpieszoną naukę swobodnego spadania. Skrót AFF oznacza Accelerated FreeFall.

Szybka nauka

Mówienie o przyśpieszonej nauce swobodnego spadania to nie tylko słowa, tak przedstawia się rzeczywistość. Dokładniej mówiąc, chodzi o szybkie przygotowanie uczniów do wykonywania samodzielnych skoków z opóźnionym otwarciem spadochronu. Decydując się na szkolenia AFF, trzeba wiedzieć, że nauka dzieli się na część teoretyczną i praktyczną.

Zastanawiasz się nad tym, co można powiedzieć na temat opłat za szkolenia AFF? Jeżeli chodzi o opłaty, najlepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z cennikami poszczególnych firm. Ludzie mają różny stosunek do cen, poza tym nie wolno zapominać o tym, że cenni może ulec zmianie.

Szkolenie teoretyczne

Skoro mamy za sobą swego rodzaju wprowadzenie, to nie pozostaje nic innego, jak przejść do tego, co najważniejsze, czyli do konkretów. Zacznijmy zgodnie z chronologią od szkolenia teoretycznego. Szkolenie teoretyczne zaczyna się oczywiście już przed pierwszym skokiem i można rzec, że tak naprawdę nigdy się nie kończy. Innymi słowy — teoria trwa przez cały kurs.

Jeśli chodzi o szczegóły, omawiane jest choćby działanie sprzętu czy postępowanie w sytuacjach awaryjnych. W końcu nie ma co ukrywać, że nie da się wszystkiego przewidzieć. Warto jeszcze dodać, że po każdym skoku przekazywany jest film ze skoku i na podstawie tego filmu omawiane są błędy.

Szkolenie praktyczne

Skoro była mowa o teoretycznym szkoleniu AFF, czas skupić się na praktyce. Część praktyczną stanowią ćwiczenia na uprzęży, podczas których zwraca się uwagę na skoki, wyczepianie spadochronu głównego i otwieranie zapasowego. Warto od razu podkreślić, że skoki w systemie AFF nie mogą być wykonywane z dowolnej wysokości. Mówiąc wprost — skok musi mieć miejsce z co najmniej 3000 metrów. Niemniej zazwyczaj jest co najmniej 4000 metrów.

Podczas wykonywania skoków nie może zabraknąć łączności. Konieczny jest radiotelefon. Radiotelefon sprawia, że osoba prowadząca szkolenie po otwarciu spadochronu dostaje wskazówki ułatwiające prawidłowe (i oczywiście bezpieczne) wylądowanie w wyznaczonym miejscu. Można jeszcze zaznaczyć, że sprzęt ucznia/uczennicy musi być wyposażony w AAD oraz RSL.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

Share: